Парламент скасував недоторканність нардепів. Усі прикарпатські обранці проголосували “За”

Автор: Турій Роман

03 Вер, 2019 11:50

Парламент скасував недоторканність нардепів. Усі прикарпатські обранці проголосували “За”

Верховна Рада у другому читанні та в цілому підтримала законопроект про скасування недоторканності народних депутатів.

Вона має бути скасована з 1 січня 2020 року. За законопроект проголосувала конституційна більшість –  373 обранці. Троє утрималися, не голосували 28.

У проекті пропонується прибрати з 80 статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності, пише “Галка”.

Законопроект № 7203 був внесений ще під час роботи 8 скликання Верховної Ради. Він пройшов одне голосування і був направлений до Конституційного суду. На підставі цього законопроект мав перейти до нового парламенту.

“Депутати не будуть нести відповідальності за політичні рішення, за голосування, чи будь-які політичні рішення. Мова йде про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо депутат збиває людину, або кришує видобуток бурштину, або вчиняє будь-який інший кримінальний злочин, він повинен нести відповідальність. Це законодавчий орган державної влади, це парламент, а не “малина”, де можна 5 років ховатися під куполом…Я звертаюся зараз до всіх депутатів Верховної Ради України: просто зробіть те, що ви обіцяли довгі роки людям, простим українцям. Зняття недоторканності вимагає зараз 90% громадян України. Я дуже не раджу вам перевіряти достовірність цієї цифри вживу і дивитися, скільки завтра з них прийде під стіни Верховної Ради України”, – прокоментував проект змін до Конституції Володимир Зеленський.

Нижче наводимо список, як голосували прикарпатські народні депутати:

Олег Марусяк –  ЗА

Роман Мулик –  ЗА

Олена Вінтоняк –  ЗА

Олег Синютка –  ЗА

Оксана Савчук –  ЗА

Ігор Фріс –  ЗА

Едуард Прощук –  ЗА

Олександр Матусевич –  ЗА

Зіновій Андрійович –  ЗА

Андрій Іванчук –  ЗА

Володимир Тимофійчук –  ЗА

Василь Мокан – ЗА

У першому читанні законопроєкт про внесення змін до статті 80 Конституції ухвалили в ніч на 30 серпня. За це проголосували 363 народні депутати.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...