Підозрюємо, що коронавірус був тут ще в грудні, – головний лікар центральної міської лікарні про хвороби пацієнтів

30 Бер, 2020 10:02

Поділитись публікацією
Підозрюємо, що коронавірус був тут ще в грудні, – головний лікар центральної міської лікарні про хвороби пацієнтів

Головний лікар центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк висловив свої думки щодо боротьби з коронавірусом. 

Читайте також: Реанімація лікарні на Мазепи повністю заповнена хворими на COVID-19

Висновки він зробив після отримання експрестестів на COVID-19 та аналізу результатів комп’ютерної томографії у низки пацієнтів.

“Ми мусимо робити висновки на основі доказової лабораторії, по тестах й інших результатах досліджень. На сьогоднішній день ми підозрюємо, що ця проблема скоріш за все була тут вже з грудня місяця, можливо двоє з пацієнтів навіть померло. АЛЕ було з десяток людей, яких ми вилікували.

Підтвердження COVID-19 ми робимо не лише по тестах але і з допомогою КТ та ренгенографії та звичайно ПЛР. На основі суджень світової медицини КТ підверджує наявність захворювання: відображається матовою легенею або як то кажуть «дисемінованим туберкульозом легені»”, – зауважив медик на своїй сторінці у Фейсбуці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  В ОДА розповіли, в яких районах і населених пунктах Прикарпаття вже зафіксували коронавірус 

Він зазначив, що прикарпатцям зараз варто не ставити під сумнів доцільність карантину і дотримуватися його, пише “Галка”.

“Якшо сказано, що в країні карантин, то мусить так бути, а не гуляти по парках і озерах. Ми повинні вистояти 1-2 місяці, для того, щоб не згадувати потім людей, які відійшли від нас (померли) через нашу безвідповідальність та халатність! Ми повинні зібрати свої сили і мужність і виконувати те, що рекомендують медики та влада. Я радію, що ми практично довели до виздоровлення людей яких ми підозрювали на коронавірус. Є надія, що ми рухаємось у правильному напрямку. Лише прошу вас, прислухайтеся до нас. На даний момент у нас наявні 75 пацієнтів із пневмоніями.3 дні тому ми отримали тести на корона вірус: українські і китайські. Як одні так і другі є доказовими. Але вірогідність цих швидких тестів лише 65% . Достовірний діагноз підверджує ПЛР.

Швидкий тест на коронавірус був підверджений у 36 пацієнтів (з 75). Проте на достовірне підтвердження діагнозу ми чекаємо результатів ПЛР (полімеразно ланцюгової реакції). Міський голова запропонував придбати апарат і обладнати лабораторію для того, щоб наще місто мало змогу проводити ПЛР незалежно ні від кого”, – додав Масляк.

Лікар додав, що дуже гордиться тою командою людей, які працюють в ЦМКЛ: це “патіотично налаштовані люди на збереження життя інших людей починаючи від санітарок і водіїв, закінчуючи завідувачами відділень, охоронцями, які контролюють потоки людей в лікарню. Це ті люди, які не забоялся, не втекли, не заховали голову, як страуси в пісок”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У дружини працівника Івано-Франківської ОДА виявили COVID-19

Теги: