Підприємці з Дніпра, Чернігова та Сум розповіли, як відновлюють бізнес під час війни (ВІДЕО)

Автор: Андрій Макітра

12 Лют, 2024 14:31

Поділитись публікацією
Підприємці з Дніпра, Чернігова та Сум розповіли, як відновлюють бізнес під час війни (ВІДЕО)

У рамках проєкту «Відновлення економіки на звільнених територіях» створили серію відеороликів, де підприємці Чернігівщини, Сумщини та Дніпропетровщини діляться своїми думками щодо роботи під час війни.

Про це пише Галка з посиланням на відеоматеріали проєкту.

Директор м’ясопереробної фабрики на Дніпропетровщині “Алан” Георгій Любарський розповів, що після повномасштабного вторгнення росіян вони стикнулися з нестачею персоналу. Тому почали трансформувати бізнес, бо не вистачає працівників чоловіків.

“Ми почали трансформувати бізнес, щоб дівчат перекваліфіковувати на чоловічі посади. Щоб максимально відновитися та піти в ріст, ми маємо захищати українського виробника. Робити все можливе з усіх сторін, щоб український виробник ріс”, – зазначив підприємець Георгій Любарський.

Керівник аграрного підприємства “Сади Дніпра” Олександр Пахно розповів, що після початку великої війни вони переорієнтувалися на іноземні порти та відправляють яблука з портів Хорватії, Румунії, Словенії. До цього вся продукція надходила з українських портів.

Виконуючий обов’язки директора підприємства з виготовлення пиломатеріалів на Чернігівщині Олександр Пружина розповів, що справи змінилися в гіршу сторону. Основною проблемою назвав також нестачу працівників. Каже, що зараз на підприємстві працює 214 осіб, з них 80% це жінки.

Також своєю історією поділився підприємець Олександр Вдовиченко, директор компанії на Чернігівщині, де виготовляють дитячі меблі.

“На 50% нас зупинили та зруйнували. Ми все одно виживемо, ми переможемо, будемо працювати та відновимо те, що нам рашисти зруйнували та поламали”, – розповів підприємець.

На Сумщині керівниця лінією текстилю “ЮКОНО” Тетяна Мойсеєнко розповіла, що до повномасштабного вторгнення росіян вони використовували тканину льон, яку завозили з інших країн. Зараз підприємство виготовляє вироби з коноплі.

“Найбільшим нашим імпортером була Білорусь. Стикнулися з проблемою, що вся наша лінійка була заточена під один колір та один дизайн”, – зазначила Мойсеєнко.

Директор керамічного виробництва “ФОП Романенко” Владислав Ягола розповів, що на початку війни бувало небезпечно працювати. Працівники працювали у бронежилетах та касках.

“Людям потрібно було працювати, годувати свої сім’ї. Ризикували всі. Ми і зараз ризикуємо. Невідомо коли і куди прилетить. Тільки надавши роботу людям, можна колективно відновити нашу економіку”, – додав підприємець.

“Відновлення економіки на звільнених територіях” є частиною проєкту “Зміцнення громадської довіри в Україні” – UCBI, який підтримує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Він об’єднав понад 200 представників малого та середнього бізнесу з шести прифронтових регіонів: Чернігівської, Сумської, Харківської, Донецької, Запорізької та Дніпропетровської областей.