Правозахисники заснували «Прикарпатський центр правової допомоги», щоб безплатно консультувати мешканців області

Автор: Людмила Баран

19 Mar, 2015 14:01

Поділитись публікацією
Правозахисники заснували «Прикарпатський центр правової допомоги», щоб безплатно консультувати мешканців області

Засновники Громадської приймальні Української Гельсінської спілки створили громадську організацію «Прикарпатський центр правової допомоги». Її мета – надавати мешканцям області, яким важко добиратися до Івано-Франківська, безкоштовну первинну юридичну допомогу.

Найближча виїзна консультація правозахисників відбудеться наступної п’ятниці у Тлумачі, в районному управлінні юстиції.

Про це повідомили організатори Громадської приймальні УГСПЛ на прес-конференції 19 березня.

Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини працює в Івано-Франківську з серпня 2014-ого. За півроку юристами Приймальні надано понад 600 безкоштовних юридичних консультацій.

“За час роботи стало помітним те, що більшість громадян не довіряють органам державної влади. Можливо, їхні консультації правильні, але недовіра до них досить висока”, – зауважив Юрій Вацик, правозахисник, керівник громадської приймальні.

Мешканці Прикарпаття зверталися з приводу бездіяльності органів міліції та прокуратури, оскарження дій та бездіяльності Пенсійного Фонду України, Державної виконавчої служби, правового захисту учасників бойових дій (АТО), порядку проведення мобілізації, тощо. На сьогодні Громадська приймальня УГСПЛ надає близько 5-ти таких консультацій щодня.

Аби забезпечити більшу доступність своїх послуг, прийнято рішення збільшити кількість працівників, тепер прийом здійснюють два юристи. Вони працюють за адресою Міцкевича, 8 з понеділка до п’ятниці, з 8.30 до 17.30.

Як зазначив Юрій Вацик, мешканцям районів часто буває важко добратися до Івано-Франківська, щоб скористатися послугами приймальні. Тому юристи готові приїжджати до них. Для створення виязних консультативних пунктів потрібне, насамперед, бажання місцевих організацій, органів місцевого самоврядування.

“Будемо зв’язуватися з органами місцевого самоврядування і повідомляти про існування такого механізму, – сказав Вацик. –  Працюємо над створенням графіку, відповідно до якого наш юрист з’являвся у певних населених пунктах”.

 Лідія Тополевська, член правління Української Гельсінської спілки з прав людини, звернула увагу на те, що безкоштовну первинну правову допомогу повинна була б надавати держава, натомість в Україні цим займається громадянське суспільство. Громадські приймальні діють з 2008 року. Їхня основна мета – роз’яснити права людини і навчити правильно досягнути прав, які їй належать. А люди, які усвідомлюють свої обовязки і навчилися захищати свої права, вчать цьому своїх сусідів і знайомих.

“Наявність громадських приймалень показує зрілість громадянського суспільства. Те, що суспільство готове йти демократичних шляхом, вимагати у державних органів дотримуватися задекларованих принципів і позицій”, – зазначила Лідія Тополевська.

Також до співпраці  з Громадською приймальнею УГСПЛ  запрошують громадські організації, студентів, яким потрібна практика, та професійних юристів, які готові допомагати потребуючим мешканцям за принципом «pro bono» (безкоштовно).