У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) відбувся навчальний візит представників органів місцевого самоврядування Прикарпаття у Зборівську міську ОТГ, що на Тернопільщині.
Керівництво Зборівської міської ОТГ зустріло гостей у будинку культури її адміністративного центру – Зборова. Голова громади Руслан Максимів передовсім презентував її перед гостями. Відтак їх ознайомили з роботою інфраструктурних об’єктів економічного та соціально-культурного призначення.
У будинку юстиції Зборова прикарпатцям розповіли про підготовку приміщення до роботи структури в умовах її реформування, створення громадського простору «Open Space», відтак ознайомили з роботою комунального підприємства «Зборів». Також в адміністративному центрі громади гості відвідали дитячий садок «Сонечко», де проводять капітальний ремонт за кошти, виділені на розвиток інфраструктури. А ще побували у музичній школі, де зроблено капітальний ремонт, осучаснено приміщення відповідно до потреб учнів, зокрема відтепер тут працює студія звукозапису. Також гостям з Івано-Франківщини продемонстрували капітальні ремонти ЗОШ 1-3 ступенів та вулиць Львівської і Лесі Українки, де встановили нові дорожні бордюри й асфальтне покриття. Крім цього, вони побували в селі Оліїв, де відкрито в умовах об’єднання сучасний дитячий садок «Джерельце».
Голова Зборівської ОТГ Руслан Максимів пов’язує перспективу громади з розвитком сільського господарства, оскільки вона багата на землі сільськогосподарського призначення.
Заступник міського голови Тлумача Ігор Мандар, який взяв участь у маршруті успіху, у розмові з журналістами зазначив:
«Сьогоднішній візит до Зборівської ОТГ є свідченням того, що державна політика у напрямку децентралізації – це правильний вектор внутрішньої політики держави. Як ми знову переконалися, нинішні реформи стали тим інструментом у руках громад, який може забезпечити не тільки існування територіальних одиниць, але стимулює їхній розвиток. Однак варто зауважити, що істотну роль у розвитку будь-якої громади відіграють спільні дії місцевого населення з обраною владою. На прикладі Зборівської громади можна чітко побачити і позитивний приклад проектної діяльності, як додаткового інструменту залучення не тільки місцевих інвесторів, але й закордонних донорів. Можна наводити багато позитивних прикладів децентралізаційного процесу, зокрема заснування та активна діяльність комунальних підприємств, розвиток культури, покращення інфраструктури об’єктів соціального призначення…. Тому ми отримали ті можливості, які вже за не великий проміжок часу мають покращити життя жителів наших громад».
А виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук звернув увагу, що у час впровадження реформи місцевого самоврядування громади Івано-Франківської області потребують постійної комунікації з іншими ОТГ для запозичення та втілення нових ідей, які успішно працюють. Тому на прохання органів місцевого самоврядування Прикарпаття, підкреслив Юрій Стефанчук, було організовано навчальну поїздку на Тернопільщину в Зборівську ОТГ – громаду, яка утворилась навколо міста районного значення та має добру практику співпраці із навколишніми селами.
«Сьогодні в області працює тільки дві громади з центрами в місті районного значення – Тлумацька ОТГ, яка функціонує з 2017 року та Долинська ОТГ, вибори голови та депутатів до якої відбулися цьогоріч. Інші шукають свою формулу децентралізації, тому основна мета поїздки – напрацювати досвід, який є успішним у Зборівській ОТГ, та використати його не тільки в чинних об’єднаних громадах, а й при утворенні нових ОТГ на наших теренах», – підсумував Юрій Стефанчук.
Оксана ПРОЦЮК.