Прикарпатських військовослужбовців учили підприємництву (ФОТО)
14 Гру, 2017 20:49
13 грудня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу вручили дипломи учасникам програми перепідготовки військовослужбовців.
Навчання відбувалися у рамках міжнародного проекту «Україна – Норвегія» за програмою «Підприємництво для сталого розвитку» для військовослужбовців запасу та учасників АТО.
Підготовка успішних підприємців для сталого економічного розвитку проходила з 20 вересня по 12 грудня цього року.
Слухачі вивчали основи менеджменту, менеджмент проектної діяльності, фінансування, фандрайзинг інформаційні технології, англійську мову професійного спрямування. У рамках програми перепідготовки слухачі також брали участь у психологічних тренінгах, метою яких є соціальна адаптація, розвиток психологічної рівноваги та психологічного здоров’я.
Важливим етапом перепідготовки були також тренінги на тему працевлаштування: «Як правильно підготувати резюме», «Самопрозентація», «Як правильно спілкуватись з роботодавцями» та інше. Слухачі також мали можливість зустрічались з успішними підприємцями міста та брали участь в екскурсійній програмі.
Варто зазначити, що серед слухачів групи багато атовців та жінок, деякі з яких разом із чоловіками проходили перепідготовку: адже програма передбачає залучення до процесу не лише військових, але й членів їхніх сімей. Тож у проекті виявились дві подружні пари – Тамара та Андрій Вовчуки і Василь і Тетяна Кадуки.
Презентацію-екскурс в навчання показали й самі слухачі, які встигли упродовж проекту стати однією дружною родиною, в якій навіть «з’явилась» дитина.
На думку проректора з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Карпаша, основна мета програми – соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх родин до цивільного життя – досягнута. Учасники групи навчились спілкуватись, налагодили тісні взаємозв’язки і, звичайно, набрались знань. Група була настільки соціально активною, що заряджала нею викладачів та організаторів. Тому у них все вийде!
Реалізація цього проекту, що фінансується Королівством Норвегія, вже кілька років поспіль за різними спеціальностями проходить в ІФНТУНГ за сприяння Міжнародного фонду соціальної адаптації та завдяки просунутим науковим та освітнім можливостям університету.
До кінця року ця програма пишатиметься 9000 сертифікованими учасниками перепідготовки.