Роботи, металеві шахи та хімічна реакція: як під ратушею пройшов “Науковий пікнік” (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

10 Тра, 2024 19:50

Поділитись публікацією
Роботи, металеві шахи та хімічна реакція: як під ратушею пройшов “Науковий пікнік” (ФОТО)

Десятого травня на площі Ринок в Івано-Франківську влаштували вже традиційний “Науковий пікнік”. Захід спрямований на популяризацію знань, тож долучилися представники всієї освітянської сфери: школи, училища, виші та центри науково-технічної творчості. 

Організатори з Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради пояснюють, що метою ініціативи є популяризація науки чи креативних галузей серед молоді. 

Цьогоріч на “пікніку” було близько 15 локації й більшість із них — на комп’ютерну й технологічну тематику. 

Методист Центру освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради Василь Витвицький розповідає, що в їхньому позашкільному закладі у 35 гуртках безплатно займаються понад тисяча дітей зі всієї громади. Їхній центр має й гуманітарні напрямки, але сьогодні вони представляють саме науково-технічний. Аби заохотити дітей до конструювання, моделювання, програмування, а також керування коптерами, команда привезла чимало цікавих експонатів, зокрема FPV-дрони та роботів. 

За словами методиста, їхні учні вчаться не лише вправлятися з різними пристроями, а ще й  вдосконалювати їх. Адже дитячій свідомості поки властива новаторська оптика: 

“Коли дитина чогось не знає, вона пробує самостійно з’ясувати, як воно побудоване і як працює. А ми, дорослі, вже знаємо яке воно є і впевнені, що так повинно бути. Діти ще не мислять шаблонами, тому деколи вони можуть зробити щось таке, до чого старша людина ніколи не додумається”, — говорить доцент кафедри технічної механіки, інженерної та комп’ютерної графіки національного технічного університету нафти та газу Василь Витвицький. 

Він додає, що 5 червня Центр освітніх інновацій проводитиме обласний етап польотів на дронах, де діти змагатимуться за можливість участі у всеукраїнському етапі цих змагань. 

А студенти Івано-Франківського вищого професійного училища №21 на “науковому пікніку” продемонстрували свої ковані вироби ручної роботи. Тут є декоративний металевий годинник, тримач для фляги, металеві шахові фігури й навіть дошка — теж з металу. 

Хлопці зазначають, що в училищі вони волонтерять для ЗСУ й на замовлення воїнів безплатно виготовляють їм “певні пристрої, але які саме — казати не можна. 

“Ми співпрацюємо з ТрО, від них замовлень було вже дуже багато. Ми виконали всі. А ще в нашому гуртожитку плетуть маскувальні сітки, так звані “химери”. Наше училище вважається одним найоперативніших по плетінню в області. Словом, допомагаємо, чим можемо”, — говорить учень 14 групи Василь Ящук.

15-річна франківка Юлія Максимчук зізнається, що потрапила на “науковий пікнік” випадково, але дуже рада, що все-таки сюди прийшла. Школярка наразі розмірковує над вибором майбутньої професії, тому рада можливості поспілкуватися зі спеціалістами з різних сфер, а особливо її зацікавили технологічні інновації: 

“Роботи дуже круті. Вони можуть ходити і їздити, як машинки на пульті. А ще я там бачила 3D-принтер. Раніше тільки у фільмах про таке чула. Мені розказали як він працює, там всякі деталі можна друкувати. Всі локації дуже цікаві. Я навіть не думала, що наука може бути настільки веселою”, — відзначає дівчинка. 

 

Читайте також: Проєкт франківських науковців, що допоможе у відновленні інфраструктури, отримав державне фінансування