Що дешевше: Домашній чи магазинний хліб (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Турій Роман

25 Бер, 2015 20:15

Поділитись публікацією
Що дешевше: Домашній чи магазинний хліб (ІНФОГРАФІКА)

Постійне підвищення цін на хліб змушує українців економити на продукті № 1.  Дехто почав просто їсти менше хліба, дехто – черствий хліб розігріває у мікрохвильовці, а частина населення починає переходити на власне виробництво хлібу. depo.ua з`ясував, скільки потрібно витрачати коштів, аби спекти свій домашній хліб

Отож, для того, щоб почати пекти свій хліб нам потрібна головна річ – хлібопічка. У в`язку з девальвацією гривні імпортні товари надто підвищились у ціні. Якщо раніше найдешевша хлібопічка коштувала близько 500 грн, то зараз за неї треба віддати як мінімум 1 тис грн.

Після того, як придбано хлібопічку, можна почати виробництво свого продукту №1.

Візьмемо за основу звичайний батон.

Для цього нам потрібно: 400 гр борошна, стакан теплої води, пів ложки солі, 50 гррослинної олії, 50 гр цукру і одна чайна ложка дріжджів.

Тепер рахуємо. Борошно для нашого хлібу обійдеться приблизно в 5  грн, враховуючи, що кілограм його коштує 13 грн.

Пів ложки солі потягнуть на кілька копійок тому рахувати це не будемо. 50 грам олії – 1,5 грн.

Близько 1 грн буде коштувати цукор для нашого хлібу. І 50 копійок треба буде викласти на дріжджі.

Виходить, що на випікання домашнього хлібу ми витратимо близько 8 грн.

Майже так само буде коштувати й магазинний хліб, але за якістю він значно поступається домашньому. Для випікання свого продукту №1 ми брали найкращі інгредієнти за високими цінами. Крім цього, домашній хліб дуже повільно черствіє – він не буде йти на сухарі. А магазинний хліб за два-три дні перетворюється на камінь та ще й вкривається цвіллю. Але варто визнати, що хлібопічка, яка коштує 1 тис грн, не окупиться, адже магазинний і домашній хліб коштують в одну ціну. Виходить, ви будете платити тільки за якість, випікаючи власний хліб.

bead1