В Івано-Франківську та всій Україні 14 жовтня відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Існує кілька легенд про походження цього релігійного свята.
Покрова святкується православними та греко-католиками. Назва свята пов’язана з назвою частини одягу Пресвятої Богородиці — головного покривала, або мафорія, який став називатися на Русі «омофором».
Історія свята Покрова Пресвятої Богородиці сягає глибокої давнини. За однією з версій, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, щоб захопити місто. Мешканці столиці Візантії звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Матір Божа з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою, після чого вороги не змогли їх бачити. А вражений Аскольд та його дружинники стали християнами.
Інші джерела говорять, що Константинополь захоплювали не русичі, а сарацини-мусульмани. В обох випадках мова про 910 рік.
Святкування Покрови було впроваджене ще з часів хрещення Київської Русі.
Для козаків Покрова була найбільшим святом. Пресвяту Богородицю вони вважали своєю заступницею. Збудували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови. Після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Тому свято набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву — Козацька Покрова. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.
1942 року в цей день було утворено Української Повстанської Армії, яка теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Матері Богородиці.
Таким чином, Покрова відзначається у нас не тільки як народно-релігійне, а й національне свято. Від сьогодні це ще й День захисника України.
До слова, в Івано-Франківську з нагоди свята триває благодійна виставка у Музеї визвольних змагань. Сьогодні в місті урочистий марш і віче. А завтра, 15 жовтня, відбудеться показ документального фільму про УПА.