Стартував міжнародний конкурс проектів дитячих просторів для Івано-Франківська (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

25 Nov, 2014 15:29

Поділитись публікацією
Стартував міжнародний конкурс проектів дитячих просторів для Івано-Франківська (ФОТО)

Розпочався прийом заявок для участі в конкурсі “Місто дружнє до дітей” (Child-Friendly Public Space). Архітекторам та дизайнерам з усього світу франківці пропонують створити проекти громадських просторів, зручних для сімей з дітьми,  а також отримати за це призи.

Подати заявку та одержати вихідні матеріали для участі можна на сайті проекту.

Про деталі конкурсу на прес-конференції 25 листопада  розповіли його  організатори – голова громадської організації “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна та активіст “Теплого міста” Андрій Назаренко. Також співорганізатором конкурсу є Департамент містобудування та архітектури.

Як зауважила Мар’яна Вершиніна, проблема нестачі в центрі міста комфортних для дітей локацій активно обговорювалась в середовищі громадських активістів. Щоб її вирішити, створили такий конкурс. Наразі його метою є отримати велику кількість якісних проектів для міста. А чи вдасться їх реалізувати,  буде зрозуміло пізніше.   

Для проектування обрали п’ять ділянок в Івано-Франківську. Перша – пішохідна частина вулиці Вітовського і площа перед кінотеатром “Люм’єр”. Площу Міцкевича, на якій хотіли раніше розмістити дитячий майданчик, облишили, оскільки вона перенасичена різними функціями. Інші ділянки: на вулиці Шпитальній, вулиці Низовій, у привокзальному сквері та біля кінотеатру “Космос”.

Прийматимуть  ті проекти, які відповідають трьом критеріям: відповідність архітектурним нормам, інтеграція в історичне середовище, а також креативність та новаторство. В журі конкурсу входять Мар’яна Вершиніна, Андрій Назаренко, головний архітектор міста Володимир Гайдар та керівник компанії “23 ресторани” Юрій Филюк. Крім того, є вакансії для інших суддів. Організатори шукають фахівців з архітектури, планують залучити спеціалістів зі Львова чи Відня. 

Призовий фонд конкурсу – 3600 євро, які розділили на три призові місця. Кошти надали партнери проекту – компанія “23 ресторани” та благодійний  фонд “Наше Прикарпаття”. Аби збільшити нагороди переможцям, запрошують інших партнерів.

Прийом проектів триває до 15 травня, а результати заплановано оголосити 1 червня. Всі роботи мають бути підписані англійською або двома мовами – англійською та українською. Крім того, для учасників 15 квітня влаштують екскурсію Івано-Франківськом, під час якої їх познайомлять з історією міста та настроями мешканців.

“Очікуємо на цікаві рішення, проекти, які здивують іванофранківців, – сказала Мар’яна Вершиніна. – Хотілося б звернутися до мешканців міста і всіх, хто любить Івано-Франківськ, щоб вони поширювали інформацію про конкурс”.