Суд зобов’язав прибрати капличку та хрести зі спірної ділянки поблизу міського озера

Автор: Турій Роман

22 Aug, 2019 09:13

Суд зобов’язав прибрати капличку та хрести зі спірної ділянки поблизу міського озера

Господарський суд Івано-Франківської області визнав незаконним рішення виконкому про надання дозволу встановлення каплиці на Південному Бульварі неподалік міського озера у Франківську, а церкву зобов’язав звільнити земельну ділянку від тимчасових споруд і будівельних матеріалів.

З відповідним позовом до суду звернулося ТОВ “Розважально-відпочинковий центр “Гаразд” у січні цього року, фактичним власником якого є підприємець Костянтин Бородайко, пише Курс.

Перед тим, 27 грудня минулого року, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків разом із депутатами міськради та Муніципальною вартою встановили намет (ФОТО). Цю ділянку він орендує з 2011 року, договір оренди дійсний до 16 квітня 2020 року.

Того ж дня виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення надати дозвіл Управлінню Івано-Франківської єпархії Української православної церкви Київського патріархату на будівництво каплички на земельній ділянці площею 4 га, а після того священники з мером і депутатами освятили на спірній ділянці перший хрест.

ТОВ “Розважально-відпочинковий центр “Гаразд” оскаржило рішення виконкому та просило суд зобов’язати відповідачів (виконком та церкву) звільнити земельну ділянку від тимчасових споруд і будівельних матеріалів.

Доки тривали суди, на спірній ділянці встановили 15 хрестів та збудували капличку, яку освятили 7 квітня на Благовіщення.

Суд зобов’язав церкву прибрати капличку та хрести зі спірної ділянки біля озера у Франківську 1

Суд встановив, що виконком надав дозвіл Управлінню Івано-Франківської єпархії УПЦ КП на встановлення каплиці на земельній ділянці, яка справді належить позивачу на праві оренди. Розміщення будь-яких споруд на цій ділянці, постановив суд, є “неправомірним втручанням в його право оренди і в його право на самостійне господарювання”.

Крім того, церква просила виділити земельну ділянку в районі міського озера площею 0,03 га для будівництва каплиці, а виконком прийняв рішення про розміщення такої споруди на земельній ділянці площею 4 га.

Суд визнав незаконним рішення виконкому, а Управління Івано-Франківської єпархії УПЦ КП зобов’язав відновити стан земельної ділянки “шляхом звільнення земельної ділянки від тимчасових споруд і будівельних матеріалів”. Тобто зобов’язав церкву прибрати з ділянки капличку та хрести.

Поки що відповідачі не погоджуються з таким рішенням суду. На днях виконком Івано-Франківської міської ради та Управління Івано-Франківської єпархії УПЦ КП подали апеляційні скарги до Західного апеляційного господарського суду.

Суд відкрив апеляційне провадження, але дату засідання ще не призначив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми бандитам місто не віддамо, – мер директору фірми “Гаразд Україна” (ФОТО, ВІДЕО)

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry