У Франківській громаді чиновники підрахували “поголів’я бджіл”

Автор: Вадим Войтик

27 Бер, 2023 09:36

Поділитись публікацією
У Франківській громаді чиновники підрахували “поголів’я бджіл”

В івано-франківському Департаменті комунальних ресурсів та сільського господарства провели підрахунок живності, яку утримують мешканці сіл громади.

Про це пише “Західний кур’єр”

Станом на лютий чиновники нарахували 1945 бджолосімей, які “мешкають” в Івано-Франківській ОТГ. Поголів’я корів складає 346 одиниць, кіз – 327, овець – 84.

Міська влада ще у вересні минулого року ухвалила відповідну «Програму розвитку сільського господарства Івано-Франківської міської територіальної громади на 2022–2025 роки». Тоді йшла мова про дотації з місцевого бюджету на утримання корів, кіз, овець, свиней і бджіл, а також на витрати на облаштування модульних теплиць та систем поливу. Також планувалося часткове відшкодування вартості придбаних сертифікованих плодово-ягідних культур. На останній сесії депутати внесли зміни у цю програму, розширивши допомогу дотаціями на утримання коней.

Із усіх громад, у котрих утримують усі перераховані види тварин, лише три села можуть претендувати на виплати з місцевого бюджету – Радча, Черніїв та Братківці. Щоправда й у них не густо. Для прикладу, найбільше корів утримують у господарствах Радчі. Там їх нарахували аж 80 голів. Водночас у Крихівцях та Угорниках не зафіксовано жодної корови. Щоправда ще торік в Угорниках була одна корова на усе село.

Найбільше овець вирощують у Чернієві. Тут їх – 60. І за кожну із них власники можуть отримати по 2000 гривень. Це у межах прийнятої програми розвитку сільського господарства. Але не одними вівцями багатий Черніїв. Тут ще нараховують 50 кіз. За них також готові заплатити по 2 тисячі гривень. Корів у селі 10. А ще тут тримають вулики, у яких живе 290 бджолосімей. А кожна сім’я – це 200 гривень із бюджету.

Загалом кошторис витрат без урахування кількості коней має такий вигляд: найбільшу вартість із місцевого бюджету можуть компенсувати власникам великої рогатої худоби. На 346 голів передбачено 1 мільйон 38 тисяч гривень. 654 тисячі гривень можуть отримати власники кіз, 168 тисяч – власники овець, а 389 тисяч – господарі бджолиних сімей.