У Франківську презентували український історичний бойовик “Король Данило” (ФОТО)
23 Лис, 2018 14:53
«Король Данило» – друга повнометражна художня стрічка українського режисера Тараса Химича.
Читайте також: "Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919": у Франківську презентували фільм знятий у форматі майбутнього (ФОТО)
Це історичний бойовик про те, як король Данило Галицький разом із братом Васильком наступають на замок таємного ордену, а також про знищення Києва ханом Батиєм, галицьких бояр та зраду.
Режисер Тарас Химич в Івано-Франківску розповідає, що інші історичні постаті розкриті в кіномистецтві, а Король Данило для більшості це просто пам’ятник в містах України, інформує “Галка”.
“Головна мета нашого фільму, щоб ви розслабилися та поринули в атмосферу тих часів. Фільм поєднює в собі декілька жанрів, тому буде цікавим для всіх”, – говорить Химич.
Режисер додає, що вивчали постать Короля Данила на працях Войтовича, оскільки у нього найбільша кількість досліджень.
В майбутньому планують створити серіал, якій продовжить історію фільму. Для цього у фільмі створили 27 різнопланових персонажів, після сеансу кожен глядач зможе обрати для себе фаворита.
Локацією для зйомок обрали місця у Львові, Галичі та в Карпатах. Цікавий факт, що держава не фінансувала створення фільму «Король Данило».
Стартову суму для початку зйомок автори вклали самостійно – від прибутків фільму «Жива». До фінансування стрічки долучився франківський інститут Короля Данила.
Головну роль у фільмі виконав Сергій Ярмошенко, каскадер і актор із Запоріжжя. Сергій говорить, що легко вжився в свою роль, всі трюки у фільмах актор виконував самостійно.
Брата короля Данила – Василька зіграв франківець Юрій Вихованець, котрий нещодавно став найкращим актором-дебютантом України. Вихованець розповідає, що було дуже цікаво попрацювати в історичному фільмі.
“Василько – молодший брат, за яким старшому брату потрібно весь час “вигрібати””, – говорить актор.
Роль Боракчин-хатун, дружини хана, виконала Альбіна Сотникова. Вона розповідає, що це неймовірний досвід для неї.
“Після смерті чоловіка, моя героїня майже сім років самостійно керувала державою і це неймовірно”, – зазначає Сотникова.