У Франківську проведуть благодійний показ мод (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

28 Жов, 2021 16:00

Поділитись публікацією
У Франківську проведуть благодійний показ мод (ФОТО)

29 жовтня о 17:30 в Івано-Франківську проведуть благодійний показ мод, одна із моделей – дівчинка з синдромом Дауна.

Показ проведуть в католицькому ліцеї імені святого Василя. Глядачам представлять колекції українських дизайнерів 35 моделей, пише “Галка“.

Даша Чумакова, режисерка показу, розповідає, що показ перш за все соціального характеру.

«Ми залучаємо зазвичай діток з синдромом Дауна. Цей показ відбувається щосезону з 2015 року. Ми залучаємо українських дизайнерів із Києва, Львова, Івано-Франківська. Це дизайнер як дитячого одягу, так й дорослого одягу. Також залучаємо дітей з різних модельних шкіл та ведучих з Києва. Цьогоріч ми залучили лише одну дівчинку з синдромом Дауна, її звати Крістіна, вона дуже позитивна дівчинка, а загальна кількість учасників 35 осіб», – каже Чумакова.

За словами режисерки показу, його проводять для популяризації прикарпатської молоді.

«Ми даруємо дітям той досвід, який багато хто отримує в дорослому віці. За ці всі роки, коли проводили показали, нам вдалося залучити 7-10 дітей з синдромом Дауна. Йдеться не лише про модні події, а й про зйомки. Ці діти надзвичайно привітні, ми знаходимо з ними контакт і намагаємось поєднувати свою роботу з ними. На жаль, наше суспільство не готове до співпраці з цими дітьми як морально, так і психологічно, але ми вчимо дітей, що треба сприймати всіх і таким чином ми звикаємо один до одного, і це не стає нам на заваді. Я вважаю, що діти із синдромом Дауна можуть соціалізуватись, якщо суспільство їх буде сприймати» – каже Даша Чумакова.

Показ мод проводять від телевізійного проєкту «Подружки».

Юна Марта Олішевська буде ведучою показу мод. Також виступить там як модель і співачка.

«Цей показ створений для соціалізації діток з синдромом Дауна. Я думаю, що такі діти є дуже позитивними й вони дуже радіють, коли з ними спілкуються, коли говориш з ними, розумієш, що вони такі самі, як ми: дуже відкриті, щирі, вони також спілкуються, радіють, сумують і основна проблема, це те, що їх відокремлюють від суспільства», – розповідає дівчина.