У Франківську урочисто відкрили пам’ятну дошку стрільцю УПА (ФОТО)

Автор: Борис Марія

13 Жов, 2016 12:45

Поділитись публікацією
У Франківську урочисто відкрили пам’ятну дошку стрільцю УПА (ФОТО)

Сьогодні, 13 жовтня, на фасаді будинку №7 по вулиці Леся Курбаса урочисто відкрили анотаційну дошку стрільцю УПА, члену ОУН Михайлу Саведчуку.

Читайте також: У Пасічній відкрили відділення Центральної міської лікарні (ФОТО)

Захід відбувся з нагоди відзначення 74-ї річниці створення Української Повстанської Армії.

Син бійця Орест та мер Франківська Руслан Марцінків відкрили пам’ятку, а отець Роман Терлецький її освятив. Ініціатор заходу пан Орест подякував присутнім за те, що прийшли вшанувати його батька та тим, хто започаткував програму “Івано-Франківськ – місто героїв”, у рамках якої дошку встановили.

Марцінків зауважив, що це вже 59-та дошка відкрита в рамках проекту.

“Вона покликана зберегти пам’ять про наших героїв. Вітаю зі завтрашнім святом української перемоги”, – сказав він.

Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук зауважив, що це шана родині за працю пана Михайла і додав:

“Внесок оунцівців досі неоцінений. Без їхньої роботи західна Україна б вимерла від Голодомору, як східна. Такі дошки привертають увагу мешканців до важливого”.

Саведчук Михайло Михайлович народився 30 липня 1916 року в заможній багатодітній селянській сім`ї в селі Угринів, нині Тисменицького району.
Закінчив звичайну і кооперативну школу. Займав посаду бухгалтера і одночасно управляв власним селянським господарством. В 1935-1937 роках служив у польському війську уланом. Активний учасник Союзу Української поступової молоді «Каменярі». Член ОУН з 30-их рр. Займався створенням організаційної сітки ОУН. В 1941 році заарештований НКВС. Перебував у Станіславівській в`язниці як член ОУН. На початку радянсько-німецької війни врятувався втечею з в`язниці. Деякий час переховувався на явочній квартирі на вулиці Леся Курбаса, № 7.
З кінця 1941 по 1945 роки перебував у підпіллі, був двічі поранений і брав участь у боях і рейдах. 22.04.1945 року отримав поранення в с. Угринів, оточений НКВС. Помер у лікарні, що сьогодні на вулиці Гетьмана Мазепи, як невідомий. Похований разом із іншими борцями за волю України під огорожею приладобудівного заводу, тепер вулиця Мельника, в районі Меморіального скверу.