У Галицькому нацпарку закликають не збирати та не купувати першоцвіти

Автор: Застава Максим

05 Бер, 2018 17:10

Поділитись публікацією
У Галицькому нацпарку закликають не збирати та не купувати першоцвіти

Первоцвіти-це екологічна група рослин, розпускання квітів у яких відбувається з першим проявом весни, ще до того як зійшов сніг. Представники Галицького національного природного парку закликають не збирати та не купувати такі квіти.

Підсніжник білосніжний, проліска дволиста, білоцвіт весняний, медунка м’яка, печіночниця благородна, сон великий та сон розкритий, горицвіт весняний, рябчик шаховий, анемона дібровна – це не повний перелік тих первоцвітів, які ростуть у Галицькому національному природному парку.

“Хоч у деяких місцях нашого краю первоцвіти є досить поширеними, та загалом вони є рідкісними. Більшість з них занесені до Червоної книги, тобто підлягають суворій охороні їх не можна зривати”, – розповідають представники ГНПП.

Порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних видів рослин та таких, що перебувають під загрозою зникнення, занесених до Червоної книги України, тягне за собою дисциплінарну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно з законом України. Адміністративні стягнення сягають сум від 340 до 510 гривень. Додатковий штраф який накладається за кожну зірвану трав’янисту рослину становить від 49 гривень.

В останні роки Галицьким національним природним парком проводиться екологічна акція «Первоцвіт», метою якої є привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих рослин. Важливою складовою акції є пропаганда відмови від зривання а також купівлі первоцвітів.

“Зриваючи та продаючи первоцвіти ми нищимо їх безпосередньо, а купуючи – допомагаємо плюндрувати природну красу.Звичайно штрафи за зривання та продаж первоцвітів є вагомим засобом їх охорони . Однак, головним у кожного з нас повинно бути почуття відповідальності за майбутнє нашої матінки Землі, усвідомлення єдності людини і природи, бажання залишити для наших нащадків первобутність природи з її видовим різноманіттям і багатством”, кажуть у ГНПП.