У Львові відкрили виставку франківського шістдесятника Опанаса Заливахи (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

04 Вер, 2024 18:36

Поділитись публікацією
У Львові відкрили виставку франківського шістдесятника Опанаса Заливахи (ФОТО)

У День Незалежності України у львівському Центрі інтелектуального мистецтва запрацювала виставка «Опанас Заливаха. Хто ми?».

Про це Галку повідомив Центр інтелектуального мистецтва “Меркурій”.

Ця виставка – перша ретроспектива художника-шістдесятника у Львові за чверть століття.

Ця виставка показує погляд митця-дисидента на те, ким ми є, розкриваючи його шлях і спроби знайти цю відповідь. Проєкт розгорнутий у двох залах Центру та має три смислові блоки: «Загублена ідентичність», «Лабіринти опору» і «Недосконалість».

«Виставка Опанаса Заливахи – історія самопізнання та боротьби митця-шістдесятника, який з русифікованого українця став філософом національної ідеї в мистецтві. Кожна його картина – свідчення критичного мислення в конкретних історичних обставинах. Одні – занурюють у романтику народного епосу, інші – закликають до опірності обставинам», – говорить куратор, артдиректор ЦІММу Богдан Мисюга.

До експозиції увійшло понад 80 малярських і пластичних творів із колекції родини художника та збірки Центру. Більшість експонатів глядачі побачать уперше. Також історію художника відвідувачі дізнаються через листи з державних і приватних архівів України.

Одним із елементів експозиції став великоформатний муляж вітража «Шевченко. Мати», який митець створив у співавторстві з Аллою Горською, Галиною Зубченко, Людмилою Семикіною та Галиною Севрук у 1964-му в Київському державному університеті ім. Т. Г. Шевченка. Наступного дня його знищили через «ідеологічну ворожість».

Проєкт «Опанас Заливаха. Хто ми?» триватиме до 29 вересня. Під час виставки запланована низка подій: лекції Романа Кечура, Тараса Прохаська, виступ Артистки Чуприненко й інше. 

Центр працює щодня, крім понеділка, з 12:00 до 20:00 за адресою: площа Міцкевича, 10.

Довідково: Опанас Заливаха (1925-2007) – знакова постать покоління шістдесятників та українського дисидентського руху, який проживав та творив у Івано-Франківську.

Читайте також: За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт (ФОТО)