«Українська стратегія Гройсмана» демонструє найвищі темпи зростання рейтингу, – опитування

Автор: Турій Роман

08 Лип, 2019 10:05

Поділитись публікацією
«Українська стратегія Гройсмана» демонструє найвищі темпи зростання рейтингу, – опитування

Останній дані  дослідницької компанії «Active  Group» свідчить, що партія Володимира Гройсмана впритул наблизилась до прохідного бар’єру у Верховну раду. Серед тих, хто визначився, за «Українську стратегію Гройсмана» готові віддати свій голос 4,1%.

Перша лідерська трійка поки не змінна: там лише йдуть коливання у розрізі угору-вниз по шкалі підтримки. А ось найзапекліша боротьба наразі йде за подолання 5% бар’єру. Тут просто «електоральна спека» – Опоблок (5,1%), Радикальна партія (4,7%), «Сила і Честь» Смешка (3,8%) та партія Володимира Гройсмана «Українська стратегія Гройсмана» (4,1%).

До речі, серед усіх партій лише «Українська стратегія Гройсмана» демонструє швидкі темпи нарощення позицій, адже стартувала із рейтингом 1%.

Політолог, керівник Центру політичного аналізу «Пента» Володимир Фесенко переконаний, що в рейтинговій гонці партія Гройсмана стане своєрідним «джокером», адже з моменту початку виборчої кампанії демонструє тенденцію рейтингового зростання.

«Цікаво, що «Українська стратегія» В.Гройсмана відмовилася від висунення кандидатів по одномандатних (мажоритарних) округах. Можливо, тим самим хочуть показати виборцю, що впевнені в своєму подоланні п’ятивідсоткового бар’єру, і роблять ставку на командну перемогу», – пише у блозі Української Правди політолог.

Мешканці центру та Галичини хотіли би бачити наступним прем’єром знову Гройсмана

За даними опитування соцгрупи «Рейтинг», більше половини опитаних зазначають, що хочуть бачити на посаді Прем’єр-Міністра людину зі значним досвідом керування країною і доробком корисних справ.

У цьому ж опитуванні серед лідерів симпатій і чинний прем’єр. Більше 10% громадян хотіли би, аби на посаді Прем’єр-Міністра залишився саме він. Мабуть, з цим частково теж пов’язане зростання рейтингів партії «Українська стратегія Гройсмана».

Серед прихильників Гройсмана переважно мешканці центральної і західної України, які орієнтуються  з одного боку на нові обличчя, а з іншого хочуть бачити у владі досвідчених політиків.

Політолог Олексій Голобуцький у блозі для replyua.net пише, що у діючого прем’єра є мінімум дві реальних переваги: «Перша перевага: виборці позитивно оцінюють результати роботи Володимира Гройсмана за 3 роки. Результати, які кожен може «помацати» – ті ж дороги. Електоральний потенціал цього пункту ще тільки почали конвертувати в голоси. Друга перевага: дуже багато пунктів, на яких піаряться інші політики і їх партії, за фактом реалізовані саме Кабміном Гройсмана – і цей момент можна конвертувати в голоси. Більш того: те, що той же Зеленський тільки обіцяє – «держава в смартфоні», скажімо, – за фактом вже частково реалізовано тим же урядом Гройсмана».

Тобто, тут мова йде про значний виборчий потенціал, який щотижня мінімум на 1% перетікає в реальні голоси підтримки. Якщо так триватиме і далі, «Українська стратегія» легко перетне 5% межу.