Урбаністи показали “напівживі” конструкції старого моста на Пасічну (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

22 Січ, 2024 18:11

Поділитись публікацією
Урбаністи показали “напівживі” конструкції старого моста на Пасічну (ФОТО)

22 січня у мережі з’явилися фото, на яких показані “напівживі” конструкції обмежено працездатного моста на Пасічну, що в Івано-Франківську.

Їх опублікувала на своїй сторінці урбаністка Катерина Лозовенко, пише Галка.

Жінка вважає, начебто місту ніби “пороблено” на ці мости:

  •  пішохідний — завалився
  •  автомобільний — ніяк не збудується;
  • наявний — обмежено працездатний.

Урбаністка пояснює своє занепокоєння тим, що між Пасічною та рештою міста існує два сполучення: міст, що веде в центр та об’їзна, яка виводить в Драгомирчани. Оскільки Пасічна — це типовий спальний район, в плані мобільності існує маятникова міграція людей, відповідно і транспорту. Зранку їдуть в центр, ввечері — додому.

“Ще момент в тому, що Пасічна знаходиться на шляху транзитного руху та головного в’їзду в місто і тому окрім маятникової мобільності мешканців, через Пасічну та міст регулярно ходить крупногабаритний транспорт”, – пише Катерина.

Весь цей великогабаритний транспорт рухається єдиним мостом, бо шлях через Пасічну коротший, він одразу виводить на малу об’їзну, Набережну.

На Пасічній живе тисячі людей, які користуються громадським транспортом і ще тисячі їдуть транзитом на власних авто, також з приміської зони: Калуша, Ямниці тощо. А ще в Пасічній знаходиться Обласна клінічна лікарня.

“І цей весь потік кожного дня штурмує той єдиний міст, який з 2020 року визнаний обмежено працездатним. Тобто по факту потребує ремонту.

На фото ви можете побачити стан опор та балок. Видно руйнування бетону, оголену арматуру, корозію. Звісно, він має запас міцності, але сумна правда в тому, що будь-яка така споруда можна обвалитися без попередження, просто взяти та в наступну хвилину “поїхати”, – пише жінка.

Руйнування мосту вже було у 2004 році у Франківську із мостом з вулиці Коновальця на Черніїв, а схоже сталося в Хусті нещодавно. В обох випадках травмувалися та помирали люди, яки опинялися на споруді у невдалий час.

Катерина пояснює доцільність ремонту мосту на Пасічну під час війни з декількох причин:

  1. Це об’єкт критичної інфраструктури, єдиний діючий міст в місті на цьому напрямку;
  2. В Пасічній розташовані важливі інфраструктурні об’єкти: Обласна клінічна лікарня, КП “ЕАТ”;
  3. Наслідки від руйнування мосту можуть бути жахливими через кількість потенційних постраждалих.

“Міст потребує капітального ремонту. Потребував 2 роки тому, а зараз й поготів. Інакше будемо мати острів “Пасічна”. Я дуже сподіваюся, що з ним нього не станеться, але окрім моїх сподівань хочеться якихось дій збоку міста чи хоча б прояв їхньої занепокоєності. Бо мені здається, що мало хто усвідомлює небезпеку та серйозність цієї ситуації”, – турбується Катерина.