В обласному центрі проголосували за створення Івано-Франківської ОТГ

Автор: Турій Роман

19 Січ, 2019 17:04

В обласному центрі проголосували за створення Івано-Франківської ОТГ

У суботу, 19 січня, в Івано-Франківську відбулися громадські збори, де обговорили можливість створення Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади.

Читайте також: Вулиця Ушинського дочекалася асфальтування (ФОТО)

На зборах йшлося про перспективу об’єднання Івано-Франківська з містом Тисмениця, а також селами Вовчинець, Угорники, Микитинці, Крихівці, Хриплин, Угринів, Узин, Березівка, Добровляни, Загвіздя, Колодіївка, Підлісся, Підлужжя, Підпечери, Рибне, Черніїв, Чукалівка, Драгомирчани, Лисець, Старий Лисець, Радча для створення ОГТ.

Друге питання, яке обговорили на зборах – збереження сіл Вовчинець, Угорники, Микитинці, Крихівці і Хриплин як адміністративні територіальні громади в складі Івано-Франківської міської ради.

Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що збори відбувається через те, що у селі Вовчинець 20 січня пройдуть громадські обговорення про створення власної ОТГ з центром у селі Вовчинець.

“Хочу наголосити на тому, що місто активно розвивається, тому приміські села будуть мати змогу отримувати фахову медичну допомогу, якісні послуги та інше. Тому, я звертаюсь до вас, сьогодні ми маємо розглянути дані питання та погодити їх”, – сказав мер.

Директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк навів приклад Львова, коли місто оточене об’єднаними територіальними громадами не має змоги розвиватися.

“Сподіваюсь, що Франківську не доведеться повторити долю Львова”, – говорить Панасюк.

Один із мешканців села Вовчинець поцікавився, які є переваги для Франківська у створення ОТГ і чи доцільно приєднувати настільки віддаленні села.

Міський голова відповів, що місто зацікавлене в такому об’єднанні із селами, бо це допоможе розвивати інвестиційну зону.

“Зараз ми маємо купляти землі в певних селах для того, щоб там можна було побудувати завод, який далі забезпечить людям робочі місця”, – говорить мер.

Один із учасників запитав про те, як зміняться відносини між містом та селами у разі утворення ОТГ. Мер відповів, що якщо утворюється Вовчинецька ОТГ, то його громада не будете обирати мера міста. Якщо ж увійде у Івано-Франківську ОТГ, то ті села, що в складі міської ради, дообируть одного депутата в міську раду, а також будуть мати свого представника в міськвиконкомі, інформує “Галка”.

До слова, у деяких приміських селах багатоповерхові будинки на певних вулицях знаходяться на території міста, але можуть відноситися до приміських сіл. Діти з таких домів ходять до франківських дитсадків і шкіл. Як правило мешканці таких вулиць виступають за приєднання приміських сіл до Івано-Франківська, наголошує мер.

В підсумку “За” створення Івано-Франківської ОТГ проголосували 139 людей, двоє – проти, четверо- утримались.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...