В Україні з 2022 року планують відновити обов’язковий техогляд для авто
08 Тра, 2019 01:41
Міністерство інфраструктури України в рамках виконання угоди про Асоціацію з ЄС пропонує з 2022 року відновити обов’язковий техогляд приватних автомобілів.
Про це повідомляє ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна .
Законопроект МІУ передбачає перший техогляд особистих авто через чотири роки після першої реєстрації з подальшим його проходженням кожні два роки.
До 1 січня 2022 року перевірка автомобілів на придатність до експлуатації буде проводитися тільки в разі реєстрації або перереєстрації, зміни власника, зміни систем або їх складових, що впливають на безпеку дорожнього руху, або виїзду за кордон (до 1 січня 2022 року – добровільно, а з 1 січня 2022 року – в обов’язковому порядку).
Для таксі і комерційних автомобілів законопроект передбачає щорічне проведення техогляду, починаючи з моменту першої реєстрації.
Передбачається, що контроль за дотриманням зазначених вимог на вулично-дорожньої мережі буде здійснювати Нацполіція, однак проведення техогляду буде віддано ринку з формуванням їм ринкових цін.
“Чинна редакція закону” Про дорожній рух “не передбачає обов’язкового технічного контролю стану транспортних засобів для фізичних осіб, які використовують такі транспортні засоби у власних потребах. Положення закону не відповідають сучасним вимогам стандартів безпеки дорожнього руху, а тому повинні бути переглянуті шляхом впровадження прозорої та доступної системи періодичних перевірок транспортних засобів на придатність до експлуатації відповідно до Директиви 2014/45 / ЄС”, – зазначається в документах до законопроекту.
Він також передбачає збільшення штрафу за несвоєчасне проходження техогляду з 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім цього, згідно із законопроектом транспортні засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш як дев’ять або перевезення вантажів автомобілем масою понад 3,5 т, повинні бути обладнані тахографами (контрольне пристрій, призначений для реєстрації швидкості, режиму праці, відпочинку водіїв і членів екіпажу).
Відповідно до пропозицій, перевізники на міжнародних рейсах повинні поставити пристрої для обмеження швидкості до 1 липня 2019 року, а на внутрішніх перевезеннях – до 1 січня 2020 року.
У документах до законопроекту вказується з посиланням на дані Держстату, що автомобільна транспортна система України налічує понад 9,2 млн транспортних засобів, в тому числі: 6,9 млн легкових автомобілів, 250 тис. Автобусів, 1,3 млн вантажних автомобілів і більше 840 тис. одиниць мототранспорту.
Обов’язковий техогляд особистих авто в Україні було скасовано в 2011 році. Як повідомляла “Галка”, аналогічну ініціативу міністерство висувало вже в 2015 році.