Завідувач ЛОР-відділення обласної лікарні розповів, як війна змінила ритм їхньої роботи (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

07 Mar, 2023 13:47

Поділитись публікацією
Завідувач ЛОР-відділення обласної лікарні розповів, як війна змінила ритм їхньої роботи (ФОТО)

Війна змінила звичний ритм роботи відділення мікрохірургії лор-органів обласної клінічної лікарні. Ось уже більше року тут лікують пацієнтів з військовими травмами.

Найчастіше – це акубаротравми (контузії), часто з перфорацією (розривом) барабанної перетинки. Внаслідок таких травм у військових діагностують зниження слуху та різні вестибулярні порушення. Всі пацієнти отримують консервативне лікування, частина перфорацій загоюється самостійно, а чимало потребують реконструктивної хірургії. Оперативні втручання проводять за допомогою сучасного мікроскопа.

За словами завідувача відділення Вячеслава Ванченка, перфорації вух можуть бути від удару, повітряної чи звукової хвилі, внаслідок розвитку запальних захворювань, інформує “Галка” з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

«Вухо – дуже тонка структура. При його пошкодженні травмується як зукосприймаючий, так і звукопровідний апарати, – пояснює отоларингологиня Ніна Кудерська. – А ефективність операцій на вусі залежить від стану порожнини носа, носоглотки, носових пазух. І тільки тоді, коли є повна санація та відновлене носове дихання, можливі реконструктивні операції».

Завідувач Вячеслав Ванченко підкреслює, що лікування пацієнтів з акубаротравмами має бути комплексним, разом з нейрохірургами, неврологами, окулістами, психотерапевтами і психіатрами. Лікарі узгоджують лікування згідно зі стандартами, щоб уникнути поліпрагмазії (одночасного призначення хворому багатьох медпрепаратів чи лікувальних процедур), що може зашкодити пацієнту.

«Багато ліків ніколи не приносять користь. Вони мають давати ґрунт, підготовлювати тканини до сприйняття ними наступних ліків. Це так само, як із землею: якщо землю не підготуєш, то не буде наступного року врожаю», – пояснює Ванченко.

Загальної кількості бійців, які перейшли через відділення лор-органів, лікар, звичайно, не відкриває. Лиш зауважує, що його вразив, особливо в перші місяці війни, великий відсоток тих, які через два-три дні знову рвуться в бій: «Все, виписуйте – мені треба назад…»

Нагадаємо, наприкінці березня на базі відділення лор-органів бійців зі складними травмами голови та шиї оперуватимуть американські хірурги в рамках проєкту Still Strong.