Юрій Филюк — про радіо нового покоління в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

15 Жов, 2015 07:03

Поділитись публікацією
Юрій Филюк — про радіо нового покоління в Івано-Франківську (ВІДЕО)

На початку листопада в Івано-Франківську з’явиться радіо нового покоління —Urban Space Radio. Його студія у вигляді скляного куба розміститься в громадському ресторані Urban Space 100. Ініціатором створення стала платформаТепле Місто. Один із її засновників — керівник компанії 23 ресторани Юрій Филюк — розповів про цей та інші міські проекти Громадському Культура.

Читайте також: У Франківську в «Містечку центральному» заклали капсулу у фундамент нової сучасної школи (ФОТО)

Про створення платформи Тепле Місто

— Якщо дуже коротко, то після університету я опинився в Києві й разом з друзями ми запустили бізнес, який успішно розвивали, але в 2008 році через фінансову кризу довелось тимчасово заморозити ту справу і ми поїхали у Франківськ просто, щоб провітрити мізки, подумати, чим далі займатись, і досить випадково зайнялись новим бізнесом — ресторанним — і залишились.

І десь після трьох років життя в Франківську прийшло усвідомлення, що тісно після великого міста, не вистачало драйву, не вистачало якогось інтелекту, викликів. І було два варіанти виходу: або їхати кудись, назад в Київ чи на інші амбітніші ринки, або виникла така амбітна ідея: давайте спробуємо розпочати ринок саме там, де ми зараз є. Народилася ідея створити одне окреме середовище Тепле Місто і вже зараз після півтора року діяльності ми вже його перейменували в платформу для інших середовищ і для синергії між ними.

Про візуальний стиль Івано-Франківська і ресторан Urban Space 100

— Філософія така, що місто компактне, комфортне і в цілому тепле для людей природно за рахунок того, що воно маленьке, таке slow city. Ми вирішили підкреслити таку перевагу й віримо в зміни знизу вверх. Є така патерналістська сторона бачення, що хтось має прийти, щось зробити, поміняти, і всім стане добре. А є протилежна логіка, яка говорить: давайте думати, що конкретно ми можемо зробити самі, давайте подумаємо, хто і що готовий робити, об’єднуватись і завдяки цій синергії нести зміни знизу вверх. Ми придумали перший проект — візуальний стиль міста Івано-Франківська. І нам важливо було відпрацювати момент об’єднання і показати мешканцям, що робити спільні справи ефективно, приємно, корисно і вигідно для кожного.

Після того, як ми створили цей візуальний стиль міста, запустили вже наступну ініціативу — Urban Space 100. Там ідея полягала в тому, що 100 меценатів профінансували створення громадського простору, кожен вклав по 1000 у.о., і ми за ці кошти відкрили громадський ресторан, який є ще й подієвим майданчиком. Його завдання — активізувати людей на рух, на якісь позитивні зміни, і 80% від усіх зароблених коштів цього закладу йдуть на проект розвитку міста, згідно з його статутними цілями. Раз на квартал відбувається віче безпосередньо в самому ресторані. Це єдині закриті події, які відбуваються в Urban’і, бо всі решта принципово відкриті. Управлінська компанія, що відповідає за бізнес-сторону цього підприємства, звітує, показує фінансові результати за поточний період і вже ті сто інвесторів приймають рішення, куди ці кошти направити, тобто вони роздають гранти різним міським ініціативам.

В нас не було на меті якоїсь експансії, відкриття Urban’ів по країні, але дуже багато запитів стосовно того, щоб створити щось подібне в своєму місті. Зараз розпрацьовуємо такий пакет, який можна буде передавати до втілення вже в інших містах. Перемовини ведуться і з Києвом, і зі Львовом, і з іншими містами, де потенційно можуть з’явитись подібні проекти і скоріш за все ми будемо з тою самою назвою, з тою ж ідеєю. Urban Space — це ж не тільки ресторан, це ще й події, це може бути хакер-спейс, це може бути якась лабораторія, це може бути радіо.

Про радіо нового покоління

— Це наступний проект, яким ми зараз займаємось на базі Urban’а. Ми про нього думали ще на тому етапі, коли проектували Urban, і передбачили місце під створення студії всередині самого громадського простору. Це буде скляний куб, скляна прозора студія й буде повністю видно, як відбувається створення контенту, й ми будемо намагатись створити інтерактив, тобто синергію між громадським простором і громадським радіо. Радіо є неполітичним, як і платформа Тепле Місто, і його мовлення буде про урбаністику, про сучасний розвиток українських міст, а друга складова — це музичний контент. Музика також має в нас місійний напрям, тобто ми матимемо музичний стрім, в якому звучить виключно сучасна українська музика, але вона різномовна. І ми хочемо при відкритті інших Urban Space’ів в інших містах одразу закладати паралельно студії радіо, тому що створити багато якісного контенту в Франківську буде складно, але, якщо, наприклад, будуть студії в Києві, Львові, Одесі, це одразу стане набагато цікавішим. Ідея така, що це буде єдиний стрім, але контент формується в різних студіях і виводиться в стрім послідовно.

Головне місійне завдання цього радіо — розвернути людей з категорії відповідальності тільки за свою територію, ту, що закінчується порогом моєї хати, щоб люди починали думати більше про організацію спільного. Тому що організація спільного дає більше комфорту життя в цілому, адже ми більшість життя проводимо не в своїх квартирах. Можна отримувати дуже багато задоволення від спільнороблення, добросусідства і так далі. Якщо уявити, хоча це повна утопія, що у нас є місто зі 100% свідомих людей, то всі процеси саморегулюються автоматично.

Творці закликають підтримати проект Urban Space Radio на Спільнокошті.

/Над інтерв’ю пацювали: Юліанна Сліпченко, Анна Московченко, Олександр Шпигунов, Оксана Городівська

 

Теги: