“На вибори треба налаштуватися”, – поради експертів, як зробити свідомий вибір
25 Жов, 2015 10:11
Як виконати свій громадський обов’язок і свідомо зробити вибір під час голосування? Поради експертів для читачів “Галки”.
«Алгоритм простий як двері – як мінімум “підвестись з дивану чи відірватися від експертно-аналітичних баталій у соціальних мережах про газ, війну, футбол, державне управління і перевірити себе у списках виборців, а також – головне – прийти на виборчу дільницю. Багаторічна пасивність виборців сильно викривила реальну картину електоральних смаків, бо здебільшого до урн для голосування доходять або цілеспрямовані старші люди або трудяги, які з гіркотою перечитують прізвища в бюлетенях і обирають з кількох зол найменшу. Хочеться хоч раз побачити реальне бажання українців обирати і контролювати, тоді і засівання зменшуватимуться та й нові, а головне, молодші та відповідальніші прийдуть служити громадам, а не узурпувати усі важелі захисту прав громадян.
Вибори робить виборець. Але поки в нас вибори робить шлунок, бажання хлібу та видовищ або суто відверта пасивність.
Аналізуйте кандидатів, шукайте інформацію, перевіряйте декларації і зобов’язуйте кандидатів працювати для громади та виправдовувати кредит довіри».
Максим КИЦЮК, «Антикорупційна платформа»
«Насамперед добре поцікавитися тією кандидатурою, за яку збираєтесь голосувати. Керуйтесь не емоціями,а раціональним підходом».
Іван МАРУНЯК, Громадська мережі «ОПОРА»
«Три критерії для виборця як приймати рішення кого підтримати. Забути про емоції, солодкі слогани, натхненні погляди з фотографій, а а думати головою, а не серцем чи емоціями.
Поставити запитання кандидату звідки в нього фінансування на виборчу кампанію, і якщо політик не може дати доступної та чіткої відповіді то за нього не можна голосувати.
Обіцянки які піднімають кандидати в мери та до місцевих рад повинні бути про місцеві питання: освіта, послуги комунальних підприємств, благоустрій, транспорт. Якщо кандидат обіцяє справедливі тарифи, зупинити війну чи підвищення зарплат та пенсій – він вас обманює! За такого кандидата не можна голосувати».
Тарас СЛУЧИК, громадський діяч
«Є одна порада: вирішити за кого будете голосувати треба ще вдома, ні в якому разі не відкладайте це питання до приходу на дільницю. Якщо не хочете ні за кого голосувати – тоді можна зіпсути бюлетень, але прийти на вибори конче треба.
Щоб обрати гідного кандидата треба розібратися чи цей кандидат є професійною, порядною людиною – якщо такої відповіді ви не знаходите, тоді мусите включати інші критерії – де цей кандидат живе, до якої партії належить, які вже має здобутки, як проводив свою агітацію, за які гроші?
Памятати слід одне – не можна довіряти популістам, брехунам і тим що нічого не зробили. Ні в якому разі не можна голосувати за корупціонерів, пособників і співучасників злочинів проти українського народу
Не завадило б перед походом на дільницю передивитися власні фото із Майдану, відео, яке доступне в мережі. На вибори треба налаштуватися».
Ігор ТКАЧ, КВУ
Усі найважливіші політичні новини напередодні 25 жовтня читайте у спецрозділі “Галки” Вибори в Івано-Франківську.