Маємо відновити святиню, яка об’єднає українців, – Анатолій Матвієнко про відбудову Успенського собору в Крилосі (ФОТО)
20 Січ, 2018 15:33
Читайте також: Олег Гончарук: "Платформа громад" і "Українська стратегія Гройсмана" об'єднали зусилля заради змін в країні
У роботі «круглого столу» взяли участь голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, народний депутат України Анатолій Матвієнко, керівники Галицького району, священнослужителі та науковці.
Нагадаємо, про намір відновлення Успенського собору ХІІ ст. у Крилосі було заявлено минулого року. Як зазначив Анатолій Матвієнко, поштовхом для відбудови історичного храму стала ініціатива про перенесення останків князя Ярослава Осьмомисла зі Львова до Крилоса. Ідея тоді отримала підтримку та благословення керівництва УГКЦ та УПЦ КП.
Під час сьогоднішнього засідання «круглого столу» народний обранець висловив думку, що будівництво такого храму зусиллями церковних громад і людей з усієї України в подальшому створить передумови для об’єднання церков в єдину соборну українську церкву. «Ми створимо храм, який вражатиме не тільки архітектурою, але стане своєрідною криницею духу, ідеєю для об’єднання українців», – підкреслив А. Матвієнко
Окрім того, Анатолій Матвієнко наголосив, що музей «Історії Галича» повинен містити не тільки музеєфіковані залишки фундаменту Успенського собору та збудований храм. Тут необхідно створити сучасний просвітницький і духовний центр.
Про свою позицію у питанні відновлення Галицького Успенського собору розповів і Олег Гончарук. Очільник Прикарпаття переконаний, що незважаючи на спротив будівництву, який чиниться окремими науковцями, Івано-Франківська область демонструє, що духовенство, жителі краю та влада мають спільне бачення щодо створення у Крилосі духовної святині.
«Переконаний, ми рухаємося правильним шляхом. А якщо є питання, які викликають дискусію, то готові сісти за «круглий стіл» з науковцями, духівництвом, експертами для вироблення єдиної позиції», – наголосив Олег Гончарук.
На засіданні прозвучали пропозиції щодо завершення археологічних досліджень та проведення геологічних досліджень на території музею «Історії Галича», вивчення питання відновлення храму у правовому полі, проведення консультацій з науковцями, громадських слухань.