ОБСЄ поцікавилося, як прикарпатці люструються і приймають переселенців
05 Лис, 2014 19:33
На зустрічі за участю заступника голови облдержадміністрації Сергія Адамовича, керівника апарату ОДА Руслана Панасюка, начальників управлінь та департаментів обговорювалися стан безпеки в області, забезпечення умов для перебування переселенців, виконання Закону України «Про очищення влади».
Заступник керівника моніторингової місії Олег Старостін цікавився тим, якою є криміногенна ситуація на Прикарпатті, чи готова область до зими, як голова обласної державної адміністрації оцінює результати позачергових парламентських виборів, проведених в Україні.
«Основним результатом виборчого процесу стане можливість більш ніж на 50 відсотків оновити склад українського парламенту, − наголосив Олег Гончарук. − Є велике сподівання на те, що у другій половині листопада буде створено парламентську коаліцію, пізніше – новий уряд, який прийматиме бюджет на наступний рік та впроваджуватиме процеси децентралізації влади. Вся країна покладає надії на те, що демократична більшість у парламенті робитиме все можливе для забезпечення миру в Україні, проведення виборів на місцевому рівні, розробки законодавчої бази для розвитку вітчизняного підприємництва».
Актуальним наразі для українців, за словами очільника області, стає також завдання з проведення люстрації представників органів влади, яка передбачає аналіз діяльності особи на посаді та достовірність поданих нею відомостей про майно, витрати, фінансові зобов’язання. Ретельну перевірку, підкреслював Олег Гончарук, доведеться пройти і тим, хто має бажання працювати у владних структурах.
«Процес очищення влади, який на Прикарпатті розпочався зі звільнення трьох посадових осіб, є повністю прозорим і посилено контролюється представниками громадськості, − зазначив Олег Романович. − Стверджую, що під час проведення люстрації ми дотримаємося всіх пунктів Закону України «Про очищення влади».
Також голова облдержадміністрації упродовж зустрічі зосереджував увагу на важливості для держави загалом й області зокрема здійснення заходів з економії газу, використання альтернативних джерел енергії, співпраці з місією ОБСЄ у плані використання досвіду подолання наслідків військової агресії, адаптації в мирних умовах. Йшлося про створення детального переліку питань, вирішення яких потребує допомоги моніторингової місії.