Про це йшлося 7 листопада під час засідання міськвиконкому Івано-Франківська.
Читайте також: В місті запрацювало "Соціальне таксі". Хто і як може ним скористатися
Заступник директора департаменту соціальної політики Руслан Зелик розповів про те, як місто стає більш комфортним та доступним для людей з вадами зору.
“Наразі у Франківську проживає понад 350 осіб з вадами зору”, – говорить Зелик.
В закладах охорони здоров’я, освіти і науки, здійснюється маркування перших та останніх сходинок абразивними смугами яскраво-жовтого кольору, пише “Галка”.
В місті ведеться активна робота над впровадженням заходів щодо організації безбар’єрного простору на вулицях міста із врахуванням інтересів осіб з особливими потребами, вадами зору та інших маломобільних груп населення.
При виконанні робіт з реконструкції та капітального ремонту вулиць міста здійснюється влаштування понижених тротуарів з використанням тактильної плитки на пішохідних переходах.
Для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю зору до об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури здійснюється закупівля низькопідлогових автобусів та тролейбусів для потреб міста. Сьогодні на міських маршрутах працює: 15 низькопідлогових тролейбусів та 6 низькопідлогових автобусів на маршруті №27.
“Що ж стосується електронного квитка, то люди з вадами зору переміщуються містом разом з людиною, яка їх супроводжує. Ми хочемо зробити так, щоб з електронного квитка “знімали” два проїзди – за саму людину та її супровідника”, – говорить Зелик.
Комунальним підприємством «Електроавтотранс» на тролейбусних маршрутах відбувається оснащення тролейбусів звуковими інформаторами для оголошення зупинок.
“Перевізникам рекомендовано вивчити питання щодо заміни інформаційних табличок на чорно-білі. Водії зобов’язані надавати допомогу при посадці та висадці осіб з інвалідністю зору з автотранспорту”, – говорить заступник.