На Прикарпатті живуть 26 дітей з вродженим імунодефіцитом

Автор: Застава Максим

28 Лют, 2020 12:08

Поділитись публікацією
На Прикарпатті живуть 26 дітей з вродженим імунодефіцитом

28 лютого на пресконференції в Обласній клінічній дитячій лікарні розповіли, що впливає на імунітет людини, та як його зміцнити.

Читайте також: На Прикарпатті батьки роблять дітям "липові" довідки про вакцинацію від кору

Як відомо, першого березня відзначають Всесвітній день імунітету.

Експертка з імунології департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Галина Бенько зауважила, що імунна система людини є дуже цікавою і складною.

«Завжди на зламі зими, коли вона повна вірусних інфекцій, батьки запитують, як захистити дітей та підвищити рівень їхньої імунної системи. Тому важливо донести до суспільства, як піднімати рівень імунітету, та пояснити, що на нього впливає», – каже Бенько.

Експертка з епідеміології департаменту охорони здоров‘я Івано-Франківської ОДА Євгенія Чурпіта каже, що імунна система відповідає за відновлення функцій різних систем організму та створює захист від різного роду впливу чужорідних факторів, передає “Галка“.

«Основні функції імунітету – протиінфекційний та протипухлинний захист. Інфекційні хвороби все частіше атакують людей – це кір, дифтерія, правець і т.д. Проте можемо зараз казати, що люди почали більше турбуватися про те, щоб наше покоління було більш здорове. Рівень охоплення вакцинацією зріс у 2-2,5 рази за минулий рік. Це добре. Рівень вакцинації проти кору, паротиту, краснухи становив 85%. Проти дифтерії та правця – 67%», – розповідає Чурпіта.

Медики додають, наразі в Івано-Франківській області є 26 дітей з вродженим імунодефіцитом. Також наголошують – нікому не варто лікувати своїх дітей самостійно.

«Батьки часто люблять лікувати своїх дітей самі, без консультації лікаря. У деякій мірі це злочин проти своєї рідної дитини. Прошу та застерігаю, Інтернет не лікує, не читайте все що там пише, проконсультуйтеся спочатку з лікарем», – наголошує Галина Бенько.

Лікарі зазначають, що на стан імунної системи особливу увагу слід звертати жінкам у період вагітності та грудного вигодовування, а також пацієнтам, які перенесли операції чи захворювання.

Перші прояви порушень у роботі імунної системи – тривале підвищення температури, часті застуди, синдром хронічної втоми, больові відчуття в суглобах і м‘язах та збільшені лімфовузли. Також ознаками імунодефіциту є порушення сну, частий головний біль, висипання на шкірі, рецидиви або хронізація захворювань.

Щоб зміцнити імунітет, слід дотримуватися здорового сну, дозувати фізичні навантаження, повноцінно та збалансовано харчуватися.

Наразі, поки триває епідсезон і є загроза поширення коронавірусу, лікарі просять прикарпатців дотримуватися гігієни рук, кашлевого етикету та використовувати деззасоби.