“Дисбаланс – очевидний”: у “Платформі Громад” кажуть про підозрілу кількість керівників ДВК від трьох політсил у Франківську
11 Жов, 2020 14:21
Постановою № 24 від 09.10.20 р., Івано-Франківська міська територіальна виборча комісія утворила дільничні виборчі комісії в Івано-Франківській ОТГ. Всього було утворено 125 дільниць, у тому числі – спеціальні.
Читайте також: Представники Халаменди стверджують, що центральний ринок Франківська повністю під їхнім контролем, але в офіс не заходять (ФОТО, ВІДЕО)
Втім, є обгрунтовані підозри вважати, що при утворенні дільниць мала місце змова керівного складу Івано-Франківської міської територіальної виборчої комісії щодо призначення на керівні посади ДВК кандидатур від певних політичних сил.
По-перше, всупереч ч. 7 ст. 204 Виборчого кодексу згадана постанова не була вчасно публікована, що й породило сумніви у представника ПП “Платформа громад” в Івано-Франківській міській територіальній виборчій комісії Тараса Жарського, повідомили “Галку” у пресслужбі партії.
По-друге, після прибуття в комісію поліції для фіксації порушення порядку оприлюднення постанови, представнику Платформи громад близько 22 год. 10 жовтня все ж надали додатки до постанови, де були вказані склади керівних органів ДВК. Окрім того, поліція відібрала заяви та пояснення у сторін і зареєструвала справу за № 39913 від 10.10.2020 р.
«Ми провели аналітичну роботу і виявили цікаві закономірності при фактично рівній кількості поданих кандидатур (а від Платформи громад і кандидата на посаду міського голови Стефанишина це по 125 людей, сумарно – 250) дуже цікавим є відсоткове співвідношення в складах керівних органів ДВК. Найбільша частка в керівних органах належить ЄС – це близько 21,6%, не так далеко Батьківщина (близько 18%) та Свобода з п. Марцінківом (майже 16%). В той же час, сумарна частки від Платформи громад і Стефанишина – менше 3,5 %. Я не можу вести мову про неправомірність дій комісії, оскільки це питання адміністративного та судового оскарження та будь-які висновки з цього приводу є передчасні, однак дисбаланс – очевидний», – пояснює Жарський.
Дійсно, відповідно до законодавства України міська виборча комісія має повноваження призначати на керівні посади в ДВК осіб за власним розсудом, однак та ж комісія, як суб’єкт владних повноважень, зобов’язана діяти незаангажовано, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації та пропорційно, дотримуючи необхідний баланс між інтересами суб’єктів виборчого процесу.