Франківський драмтеатр виборов театральний Оскар за виставу з бійцями АТО
04 Гру, 2020 09:37
Третього грудня у Національному театрі оперети оголосили переможців всеукраїнського фестивалю-премії «Гра».
У різних номінаціях визначалися сценічні вистави-лідери 2019 року у масштабах України. У кожній номінації – кілька тріумфаторів, інформує “Главком”.
Серед переможців – вистава Івано-Франківського національного драмтеатру імені Івана-Франка “Дванадцята Ніч” – режисерська робота відомого місцевого актора Олексія Гнатковського, пише “Галка”.
Номінація «Краща драматична вистава»
Альбатроси (Київський театр драми та комедії на Лівому березі Дніпра, режисер С. Жирков)
Енеїда (Одеський український театр імені В. Василька, режисер М. Голенко)
Пер Гюнт (Сумський український театр імені М. Щепкіна, режисер Р. Козак)
Номінація «Краща вистава камерної сцени»
Лимерівна (Національний театр імені І. Франка, режисер Іван Уривський)
Ласкаво просимо до пекла (Київський Молодий театр, режисер Андрій Білоус)
Milosc (Любов) (Київський театр Золоті Ворота, режисер Миколай Миколайчик (Польща)
Номінація «Краща дитяча вистава»
Аліса (Перший український театр для дітей, Львів)
На хвилі (Полтавський академічний театр ляльок)
Номінація «Краща музична вистава»
La Traviata (Одеський національний театр опери та балету)
Любов до трьох апельсинів (Харківський національний театр опери та балету)
Номінація «Краща експериментально-пошукова вистава»
Дванадцята Ніч (Івано-Франківський національний театр ім. І. Франка)
Сімейний альбом (Київський театр драми та комедії на Лівому березі Дніпра)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бійці та волонтери АТО показали франківцям виставу Шекспіра “Дванадцята ніч” англійською мовою (ФОТО)
«Цьогоріч майже всі мистецькі проєкти у світі, фестивалі та конкурси, опинилися у лещатах карантинних обмежень та пандемічних випробувань, і українська «Гра» не виключення», – коментує ситуацію театральний критик Олег Вергеліс.
“Особисто я був щирим вболівальником шекспірівської вистави «Дванадцята ніч» (режисер Олексій Гнатковський), це експериментальний проєкт на базі Івано-Франківського Національного драмтеатру, до якого творчо долучилися українські воїни – учасники АТО. Деякі військові у процесі репетицій вивчали англійську мову і через злам давньої шекспірівської комедії вже на наші новітні часи прагнули комічними засобами реалізувати театральний і соціальний проєкт, в якому перемагає життєдайна сила братерства, гумору, стихія вічного театрального карнавалу”, – додав Вергеліс.
До слова, 2018 року Франківський драмтеатр вже переконав, що експериментувати – вміє. Адже на першій ГРІ своєю неооперою “Гамлет” вже встиг завоювати звання “кращої пошуково-експериментальної вистави”.
ДОВІДКОВО. «GRA» або «Гра» («Great Real Art») – проєкт заснований і реалізований Національною спілкою театральних діячів України. Головна мета фестивалю – об’єднати всі театри країни та презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвиток українського театрального конкурентного середовища.
Співдиректори фестивалю-премії: народний артист України Богдан Струтинський, голова НСТДУ, генеральний директор, художній керівник Національної оперети України та народний артист України Ростислав Держипільський, заступник голови НСТДУ, керівник напряму регіональної політики, директор, художній керівник Івано-Франківського театру ім. І. Франка. А також члени експертної ради фестивалю-премії – Ганна Веселовська, Анна Липківська та Олег Вергеліс.
Фестиваль проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року і розрахований на участь професійних театральних колективів різних форм власності (державні, комунальні, приватні тощо).
Кожний театр мав право висунути на здобуття премії лише одну зі своїх прем’єр, які вийшли протягом року, за власним вибором, згідно з принципом: «один заявник – одна заявка».