На Майдані журналістку Тетяна Чорновол офіційно оголосили відповідальною за боротьбу із корупцією. Тоді їй пообіцяли, що у Верховній Раді буде прийнято закон, щоби були інструменти для боротьби із нею.
Читайте також: Тетяна Чорновол: «Дайте право Антикорупційному бюро розривати представників влади»
«Я опинилася в ситуації, коли мені дали партію головної скрипки, але попередили, що я маю власноруч зробити скрипку та навчитися на ній грати. І я зробила її. Той законопроект, який бовтається у парламенті, — дуже хороша скрипка. На ній можна грати і грати. Головне завдання скрипки — не боротьба з конкретними схемами, а відділення бізнесу від влади. Тобто там прописані такі повноваження для служби, що робить невигідним бізнесу йти у владу. Проект дає можливість цікавитися колом споріднених осіб, тобто родичів, номінальних власників бізнесу. Наприклад, є потужний бізнесмен, але його брат захотів іти в політику. То якби цей закон працював, то брат-бізнесмен на колінах відмовляв би свого родича не йти у політику, бо тоді на його бізнес звертатимуть особливу увагу. Насправді, дуже важливо цього досягти — відділити владу від бізнесу», – каже Тетяна Чорновол, голова Антикорупційного бюро, або урядовий уповноважений по боротьбі із корупцією.
Вона зізнається, що раніше не писала законопроекти, тому консультувалася із величезною кількістю людей.
Проте, за її словами, законопроект депутати назвали «монстром» і навіть припустили, що він може працювати проти опозиції. Тетяна Чорновол спростовує цю інформацію і відзначає, що закон розроблений таким чином, щоб у фокусі уваги були саме представники влади.
«Законопроектом передбачено, що наша служба розслідуватиме корупційні діяння посадовців першого-третього рангів, вищий зріз посадовців. Хоча третій ранг не такий високий, але все ж таки… Далі йдуть, прокурори, судді. У цій сфері корупція неймовірна. Звичайно, у випадку прийняття законопроекту ці справи будуть вестися важко, їх буде багато. Але це — найголовніше.
Далі у фокус уваги потрапляють (це наше ноу- хау) керівники державних підприємств. Тому що основна корупція йде через державні підприємства, керівників НАКів. Ви подивіться міжнародний досвід — там в антикорупційному законі цього немає. Але в Румунії є. Далі — народні депутати. Ми розуміємо, що більшість схем реалізується у парламенті», – каже Тетяна Чорновол.
Вона відзначає, що для неї принципово важливо, щоб цей законопроект був прийнятий, бо без нього неможлива конкретика в роботі.