“Вислів “мовні інспектори” – не найкраща ідея”, – Уповноважений із захисту державної мови про ідею Марцінківа
11 Вер, 2024 14:42
Тарас Кремінь прокоментував заяву Івано-Франківського міського голови, про те, що в місті будуть діяти “мовні інспектори”. Закликав не вдаватися до термінів, пов’язаних із російською пропагандою, таких як “мовні інспектори чи мовні карателі”.
Про це пише “Галка” з посиланням на Уповноваженого із захисту державної мови.
Уповноважений повідомив, що протягом 2022-2024 років в багатьох містах створювали робочі групи, посилюючи захист мовних прав громадян України.
“До прикладу, у Миколаєві відповідні робочі групи були створені з ініціативи міського голови Олександра Сєнкевича, і за результатами їхньої роботи були змінені понад тисячу вивісок. Аналогічна робота проводиться в Одесі, Харкові, Дніпрі. Були навіть спроби подібне зробити і у Києві”.
Уповноважений зазначив, що в Івано-Франківську, так само як і в Києві, Одесі, Харкові та інших містах України, є засилля вивісок недержавною мовою:
“І не обов’язково російською мовою, а й англійською. Це стосується назв молодіжних просторів, кав’ярень, клінік, готелів, інших установ, які діють у сфері обслуговування”.
За словами Уповноваженого, використання вислову “мовні інспектори” – не найкраща ідея.
“Мовні інспектори чи мовні карателі – це дезінформаційні наративи російської пропаганди, які з 2019 року, відколи набув чинності Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, почали активно використовуватись. Пригадайте, як мене називали шпрехенфюрером, а моїх представників, які в законний спосіб захищають права громадян України, мовними карателями, які ледь не вночі ходять, за руку хапають і кудись тягнуть”, – сказав Тарас Кремінь.
Як писала “Галка”, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків анонсував створення ініціативи “мовних інспекторів”. Сказав, що вже є 50 охочих долучитися.
Читайте також: Війна за мову замість виряджання на фронт: як російська пропаганда відреагувала на “мовні патрулі” Марцінківа