Дільниця тут, там і там. Як у фойє франківської школи працюють одразу три ДВК (ФОТО)

Автор: Турій Роман

31 Бер, 2019 15:33

Дільниця тут, там і там. Як у фойє франківської школи працюють одразу три ДВК (ФОТО)

У неділю, 31 березня, в Україні відбувається перший тур виборів президента 2019.

В Івано-Франківську сьогодні функціонують установи, у яких працюють одразу по три дільниці. До прикладу, це школи №24, №15 та №19.

“Галка” відвідала ЗШ №15 аби поцікавитися, чи важко голосувати виборцям та працювати представникам ДВК у цей день.

“У нас тут все тихенько, спокійно, порушень як таких немає. Щоправда хотіли люди сфотографувати бюлетень, але при спробі їх одразу зупинили. Плутаються багато людей, заходять не туди, з вулиці, але всі досить спокійні, святково одягнуті – у вишиванках, посміхаються. Наразі зі 2377 зареєстрованих проголосувало 777 осіб”,- каже секретар ДВК № 260905 Оксана Іванюк.

Аби у людей було менше клопотів, вхід на різні дільниці зробили з різних боків.

“Дуже тішусь що немає черг, тут все так спокійно, швиденько. У дільницях я зовсім не плуталась, бо моя донечка ходила у цю школу, тому я все тут знаю”, – каже франківка Тетяна.

Нинішня явка, кажуть у сусідній ДВК – хороша. Хоча очікують більше свідомих громадян.

“Явка наразі 40 відсотків. Проблем ніяких немає, ні з виборцями, ні з перевіряючими. Є таке, що люди приходять з іноземними паспортами, то звичайно ми не можемо дозволити голосувати.
Люди загалом не плутаються, я вже третій раз голова на дільниці, ми допомагаємо, якщо щось не розуміють.
Настрій у виборців хороший. Думаю, то сприяє погода, багато людей прийшли після церкви з гарними емоціями, приходять з дітьми. Думаю, ще потім наїдяться пирогів і прийдуть інші. Багато молоді, хоча все ж старші ставляться більш відповідально та приходять більше”, -каже голова ДВК № 260904 Марія Савлюк .

“Настрій чудовий, як погода. Ви знаєте, ми на вибори завжди йдемо з хорошим настроєм, але шо потім виходить – то вже чешемось в голову. Я сьогодні не плуталась зовсім, по-перше тому, що я живу близько, знаю цю школу, у запрошенні є номер, все легко знайти і зорієнтуватись. Роботою дільниці я задоволена, бо раніше наша дільниця була в садочку, то було мало місця, великі скупчення людей, а тут все швидко й легко”, – каже голосувальниця Світлана Іванівна.

Непоодинокі випадки – коли приходять голосувати із закордонними паспортами. Це робити на виборах – заборонено.

“Чудово сьогодні працюється, люди щирі, не створюють клопотів, переважно старші, хоча й молоді багато. Багато хто хоче голосувати по закордонних паспортах, але це заборонено, в такому разі ми не можемо допустити до виборів і радимо знайти український паспорт, деякі все ж повертаються з паспортом України. Були громадяни, які проживають за адресою, але їх немає у реєстрі, вони були незадоволені, таким ми пропонуємо піти в суд, проте більшість з них відмовляється. Люди плутаються, переважно старші, не знаходять себе у списках, дільниця тут вже 5 років, важко не запам’ятати, особисто мені здається, що то просто старші люди хочуть уваги, аби їм пояснили куди йти, підказали, поспілкувлись з ними. Станом на 10 годину 280 осіб, після 11-12 був більший наплив людей, бо повертались з церкви, яка тут поруч”, – каже голова ДВК 260906 Павло Ткач.

Нагадаємо, сьогодні виборчі дільниці працюватимуть до 20:00.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже режимна дільниця. Як голосують за президента у інфекційній лікарні (ФОТО)

А молодь голосуватиме пообіді. Як обирають президента у студентському гуртожитку (ФОТО)

“Прийди і проголосуй!”, – мер Франківська вже віддав свій голос на виборах (ФОТО)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На дільниці у Рожнятівському районі зіпсували усі бюлетені штампом «Вибув», – ОПОРА

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...