“Це був міст переходу моїх можливостей”: у Франківську поранені захисники позмагалися у спорті (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

13 Гру, 2023 15:43

Поділитись публікацією
“Це був міст переходу моїх можливостей”: у Франківську поранені захисники позмагалися у спорті (ФОТО)

13 грудня в Івано-Франківську провели обласні спортивні змагання «Ігри нескорених» серед учасників бойових дій, які отримали поранення та травми.

Читайте також: «Виходили на старт уже готовими до медалей»: в ОДА привітали призерок Чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное (ФОТО)

Про це пише “Галка” з місця події.

Ініціатива “Ігри нескорених” існує давно. Їх проводили на державному рівні для учасників АТО та ООС. Цьогоріч на Прикарпатті вперше вирішили провести подібні ігри серед військових, які отримали поранення. Формат змагань, як кажуть організатори – реабілітаційно-спортивні ігри для учасників бойових дій.

«Мета цих ігор — допомогти захисникам реабілітуватися після війни і поспілкуватися з людьми. Сьогодні братимуть участь навіть ті, хто отримав легкі поранення і повернувся зараз на службу», – ділиться начальник управління спорту та молодіжної політики облдержадміністрації Орест Оклієвич.

Змагаються захисники у шістьох видах спорту: кидання баскетбольного м’яча в щит, настільний теніс, гиря, дартс, жим штанги та біг на 50 метрів.

Начальник нещодавно створеного управління з питань ветеранської політики при Івано-Франківській ОВА Роман Примич розповідає, що такі змагання дуже важливі для підтримки бойового духу поранених хлопців. Сам Роман теж був поранений, виконуючи бойове завдання у селі Богородиці, що на Донеччині. Там чоловік втратив ногу.

“Падати духом не потрібно. Потрібно працювати над собою, просто працювати, працювати й працювати. Стосовно мого відновлення: я також продовжую працювати над собою. Фізичне навантаження якоюсь мірою відволікає від тих зайвих думок. І дає змогу рухатись вперед”.

Примич мав можливість взяти участь в аналогічних змаганнях, які проводив Василь Вірастюк зі своєю Федерацією стронгмену.

“Такі змагання дуже необхідні, бо для мене це був такий собі міст переходу моїх можливостей. Я зрозумів, що я можу більше, можу працювати. Просто не треба здаватись і не боятися пробувати, воно не дається легко, але коли зарядитися ціллю і працювати конкретно над нею, то все вдасться”, – ділиться мотивацією Роман.

На проведення ігор завітав й почесний президент Федерації стронгмену України Василь Вірастюк. Як кажуть засновники, Василя запросили, бо його стихія — готувати ветеранів до всесвітніх спортивних змагань. 

“Мабуть, для вас не секрет, що фізична культура та спорт є найкращою фізичною та психологічною реабілітацією. Якщо ми вже змогли змотивувати ветерана після поранення, чи ампутації до занять фізичною культурою і спортом, то він перед собою ставить мету і це вже дуже добре. Це допомагає йому соціалізуватися. Тому такі спортивні змагання дуже важливі для цих хлопців”, – поділився Василь.

У 2023 році команда Вірастюка зайнялася організацією саме інклюзивних комплексних заходів для військових та ветеранів.