В Івано-Франкіську презентували фільм “Хроніка УПА” (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

15 Жов, 2014 17:33

Поділитись публікацією
В Івано-Франкіську презентували фільм “Хроніка УПА” (ФОТО)

Після аншлагів у Києві та Львові прем’єра документальної стрічки «Хроніка Української Повстанської Армії 1942 – 1954 рр» відбулася в Івано-Франківську. Фільм – це зібрання історій  учасників визвольних змагань.

Читайте також: Відомий фотограф влаштував фотосесію у стилі ню в Карпатах (ФОТО, ВІДЕО 18+)

За словами режисера фільму Тараса Химича, концепція фільму – розповіді живих людей, які були учасниками подій. Зйомки тривали понад два роки, а свідчення почали збирати ще задовго до того. Творці стрічки їздили на місця, де відбувалися битви. Ці ландшафти присутні у фільмі, а за кадром звучать голоси учасників УПА.

“Ви побачите побут людей, краєвиди міст, про які розказували люди”, – сказав Тарас Химич.

Звукорежисер стрічки Любомир Соломченко розповів, що у фільмі звук нетиповий для документального кіно, а характерний для художнього. Голоси героїв – без редагування, це  діалекти, говірки, якими вони звикли спілкуватися.

“Щодня фільм набуває більшої вартості, бо ці люди відходять від нас”, – зауважив Любомир Соломченко.

В зйомках історичних реконструкцій у фільмі  брали участь пластуни, а також професійні актори. Ольга Комановська з Івано-Франківського облмуздрамтеатру виконала роль  Ольги Попович – учасниці УПА, якій енкаведисти відстрелили руку.

“Те, що пережила ця жінка, те що вона, пройшла це неоціненно. Для мене велика честь зіграти цю героїню”, – сказала акторка.

Творці фільму мають намір перекласти його англійською мовою. А для  того, щоб  змогли переглянути мешканці цілої України, “Хроніки УПА” виклали у вільний доступ в Інтернеті.

Презентацію 15 жовтня в Івано-Франківську організовував місцевий Пласт. Як сказав його представник Тарас Зень, цей показ не є розважальним чи освітнім, він має соціальне значення, адже під час перегляду відбувається збір пожертв для українських вояків. Він розповів, що вже сім пластунів, які брали участь в подіях на Сході було поранено, а двоє загинули. “Ми через всі заходи збираємо ресурси для допомоги”, – повідомив Тарас Зень.

Документальну стрічку створено за підтримки “Української Галицької Асамблеї”. Представник цієї громадської організації Богдан Панкевич сказав, що вони хочуть організувати покази у всіх містах Галичини, але це залежить від того, чи  мешканці будуть охочі до співпраці.

Він також розказав, що на показ фільму у Києві прийшло багато агресивно налаштованих російськомовних глядачів, які очікували чогось пропагандистського. Але потім вони були здивовані, під час сеансу  раділи і плескали від емоцій, які несе фільм.