Як міністр екології на Прикарпатті незаконні вирубки шукав (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Турій Роман

05 Тра, 2016 12:50

Поділитись публікацією
Як міністр екології на Прикарпатті незаконні вирубки шукав (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вчора, 4 травня, на Прикарпатті з робочим візитом перебував міністр екології та земельних ресурсів Остап Семерак.

Читайте також: Міністр екології на Прикарпатті дорогою до національного парку натрапив на селян-браконьєрів (ФОТО, ВІДЕО)

В рамках поїздки міністр відвідав Національний природний парк “Гуцульщина”. Національний  природний парк “Гуцульщина” – один із найбільших природних парків Українських Карпат, розташований на території площею 32 271 га. Під час поїздки Семераку показали дві проблемні території парку.

Перша ділянка знаходиться на 34 окрузі Кутського лісництва. Як повідомлялося, міністр екології на Прикарпатті дорогою до національного парку натрапив на селян-браконьєрів.

Як розповів начальник наукового відділу парку Любомир Держипільський, на цій ділянці відбувається неузгоджена з дирекцією парку рубка лісу.

“Ми їм говоримо – лишіться рубати, а вони рубають і не погоджують. Вони кажуть, що їм погодили «нагорі». Приносять ордери. Вони мають печатки міністерства, лісового агентства, все мають погоджено», – каже Держипільський.

На території парку міністр заявив, що ініціюватиме звільнення головного еколога області Стефурака.

Вже дорогу до села в лісі до міністра виходить місцевий мешканець та працівник ДП «Кутське лісове господарство» Петро Лістяк і розповідає свою версію того, що відбувається на ділянці.

В селі активісти пропонують міністру поїхати на ще одну ділянку поза планом поїздки, який складало керівництво парку.

Дорогою до Шешор, в селі Хімнич колону автівок, якою пересувався міністр, активісти і преса зустріли невдоволені місцеві мешканці.

Міністр Екології, Трактор-2627

До наступної ділянки діставатись доводиться у кузові вантажівки «ЗІЛ», а потім ще й кілометр пішки бездоріжжям на гору.  Як прикарпатці возили міністра екології в кузові вантажівки можна переглянути тут.

Діставшись бачимо вражаючу картину – колоди, пні та згарища.

«Про цю лісосіку ми давно говорили. Ми писали в екологічну комісію в Івано-Франківську обласної ради. Реакції не було ніякої. Ми поїхали з пікетом під Міністерство екології. Від того часу почала сюди преса їздити. Це називають санітарною рубкою. Оце так ми «санітарим». Якщо так далі буде, то за 10 років не буде, що санітарити», – розповідає Ониськів Андрій, мешканець села Пістинь.

Активіст каже, що рубки проводять місцеві мешканці із погодженням в керівництва парку.

Натомість, Любомир Держипільський запевняє, що на цій ділянці порушень немає і проведеною була виключно санітарна рубка.

За результатами поїздки міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив про доручення звільнити керівника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, залучення громадськість до відбору керівників національних парків та ініціювання на рівні Кабміну системного підходу з залученням правоохоронців, екологів, місцевих мешканці до вирішення проблеми вирубки лісів. Проте на запитання журналіста, коли ж в Карпатах завершиться вирубка лісів, Семерак не відповів.

Теги: