9 порад, як заспокоїти себе та дитину під час війни

Автор: Єва Жасминова

31 Бер, 2022 21:20

Поділитись публікацією
9 порад, як заспокоїти себе та дитину під час війни

асновниця та психотерапевт Altera Рsy Ольга Королик склала докладний гід для батьків, які хочуть заспокоїти себе та свою дитину в складний воєнний час, пише ELLE.

Переживати страх, паніку, безсилля — абсолютно адекватна реакція на ситуацію, в якій ми всі перебуваємо.

1. Для того щоб тверезо оцінювати ситуацію і бути сконцентрованими, усі засоби добрі. Якщо у вас є заспокійливі ліки і вони вам допомагають (не снодійні), випийте їх, але не перевищуйте дозування.

Instagram: @gisele

2. Після повернення додому зі сховища прийміть гарячий душ — це розслабить м’язи. До того ж ви змиєте негативну енергію. Будьте разом: обіймайтеся, тримайтеся за руки.

3. Ставтеся з розумінням до проявів емоцій у тих, хто поруч: хтось завмирає, хтось метушиться, хтось плаче, хтось кричить, хтось мовчить. Це нормально. Поважайте це.

4. Плачте — наша нервова система так переробляє емоції та почуття. Якщо хтось плаче поруч із вами, запитайте, чи можна його обійняти. Не кажіть: «Не плач», а натомість скажіть: «Ми впораємося, ми разом».

5. Якщо настає напад паніки — шукаємо опору для тіла: важливо сісти, заземлити ноги, притулити спину до стіни, подивитися в далечінь і зафіксувати там погляд. Дихати, дихати й ще раз дихати. Глибокий вдих — повільний видих. Намагайтеся дихати грудьми, розтягуючи діафрагму.

Діти

Їм зараз найважче. І повірте, їм важче, ніж дорослим. Діти мають право плакати. І дівчатка, і хлопчики — і у 2 роки, і у 22 роки.

1. Дайте можливість плакати, не оцінюйте це, не говоріть «Не плач», обіймайте та кажіть, що ви разом і ви в безпеці.

2. У дітей можуть з’явитися психосоматичні прояви: енурез, пронос, нудота, блювання. Так виходить напруга. Якщо давати можливість плакати, напруга буде меншою, а значить, психосоматика знизиться. Якщо сталася психосоматика, благаю: не лайте, не соромтеся, не дратуйтеся. Згадайте, хто з вас дорослий. Допоможіть дитині впоратися із цим. Заздалегідь майте чисті колготки, білизну, комплект одягу під рукою, сухі та вологі серветки, а також туалетний папір.

3. Сховайте собою дитину від поглядів, щоб вона не відчувала сором. Обійміть, підтримайте, поцілуйте, дайте води. Запропонуйте разом глибоко подихати.

4. Не забирайте гаджети. Не час. Бережіть себе та свою сім’ю.