90 хвилин та 60 завдань: прикарпатцям детальніше розповіли про національний мультипредметний тест (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

25 Кві, 2022 19:04

Поділитись публікацією
90 хвилин та 60 завдань: прикарпатцям детальніше розповіли про національний мультипредметний тест (ВІДЕО)

Провести повноцінне зовнішнє незалежне оцінювання – неможливо. На заваді – російсько-українська війна. Тож абітурієнтам доведеться складати мультитест – іспит одразу із трьох предметів. Це українська мова, математика та історія України.

Читайте також: Три предмети, 180 хвилин: коли і як франківські випускники складатимуть мультитест-2023 (ФОТО)

У регіональному Центрі оцінювання якості освіти кажуть, нинішнє тестування матиме нову форму – за допомогою комп’ютера. Проте програма із начальних предметів для мультитесту залишиться такою ж, яка була для ЗНО. На проходження тесту буде менше часу – 90 хвилин. Відповідно й завдань поменшaло, інформує “Галка” з посиланням на “Вежу”.

“Тестування складатиметься з 20 питань з математики, 20 питань з української мови та 20 питань з історії України. Час на виконання цих 60 завдань – півтори години. Буде виставлено три оцінки за кожен блок – українська мова, математика та історія. Для підготовки залишаються чинними програми ЗНО”, – говорить заступник директор РЦОЯО Іван Любінець.

Відбуватиметься мультипредметне тестування в окремих навчальних закладах. Якщо під час проходження іспиту залунає сирена “повітряної тривоги”, учасники перемістяться до укриття. Відтак остаточно пройти тестування знову доведеться під час додаткової сесії мультитестування.

Проте результати національного мультипредметного тестування знадобляться лише тим абітурієнтам, які планують вступати на бюджетну форму навчання, наголошують фахівці.

Єдиний вступний іспит для вступу на магістратуру теж скасували. Так само як і єдине фахове вступне випробування. Занепокоєна цим випускниця бакалаврату Роксолана Бабій.

Наразі для вступу на магістратуру заплановано проведення магістерського тесту навчальної компетентності – для вступу на окремі спеціальності. А також магістерський комплексний тест для спеціальностей «Право» та «Міжнародне право». Проте структуру та порядок проходження тестувань ще розроблять фахівці Міносвіти.

Детальніше у сюжеті: