Які кошти отримають об’єднані територіальні громади, розповів керівник Офісу реформ
25 Лют, 2016 16:50
На засіданні громадської ради при ОДА 25 лютого виступив керівник обласного Офісу реформ Руслан Панасюк. Він розповів про процес децентралізації на Прикарпатті.
Читайте також: Медреформа, електронний щоденник і мости "своїми руками": франківцям презентували найкращі практики прикарпатських ОТГ
За словами Панасюка, область затвердила перспективний план, відповідно до якого має бути 63 територіальні громади. Кабмін затвердив 53 територіальні громади, тому ще 10 треба розділити і приєднати до інших центрів громад.
Панасюк сказав, що ,юджети ОТГ отримують три державні податки 60% ПДФО, 25% екологічного податку та 5% акцизного податку. А також 100% трьох місцевих податків – єдиний податок, податок за землю та майно. Їхнє надходження залежить від ефективності керівництва громади.
В Україні наразі утворені 159 ОТГ. В Івано-Франківській області за 2015 рік об’ єдналися три громади Печеніжинська, Старобогородчанська, Верхнянська. На черзі – вибори сільських старост у громадах.
Руслан Панасюк розповів, що завдяки надходженню нових податків у Печеніжинській громаді бюджет становитиме 48 мільйонів. До того сумарний бюджет вісьмох сільських рад, які увійшли в цю ОТГ, становив 6 мільйонів 200 тисяч гривень. Проте ці громади мусять фінансувати освіту, охорону здоров’я, на що йде значна частина бюджетних коштів.
“В один день і рік нічого не зміниться. Сусіди поляки перші здобутки відчули за п’ять-сім років після впровадження системи децентралізації”, – сказав Панасюк.
За словами Панасюка, у Держфонді регіонального розвитку передбачено 3 мільярди гривень на розвиток українських ОТГ, на Івано-Франківську область виділяють 121 мільйон. Також 1 мільярд гривень буде розділений між ОТГ на інфраструктурні моменти. Субвенцію отримає Печеніжинська громада – 9,5 мільйонів, Верхнянська – 8 мільйонів, Старогобородчанська – 4,5 млн. Кошти розподілені відповідно до площі громад.
Також він розповів, що ОТГ можуть самостійно налагоджувати співпрацю із закордонними грантодавцями. Так, Люблінське воєводство взяло шефство над Печеніжинською ОТГ, Старобогородчанська громада також є учасником міжнародного проекту.