“Депутати для громади”: у Франківську розробляють сервіс з максимальною інформацію про народних обранців

Автор: Борис Марія

05 Гру, 2016 12:48

Поділитись публікацією
“Депутати для громади”: у Франківську розробляють сервіс з максимальною інформацію про народних обранців

В Івано-Франківську 5 грудня презентували проект “Депутати для громади” .

Його метою є розробка та впровадження в м. Івано-Франківськ інтерактивного цифрового сервісу “Депутати для громади” задля покращення взаємодії громади та неурядової організації з депутатами, моніторингу їх діяльності та полегшення доступу до публічної інформації.

Активісти переглянули публікації в Інтернеті, але не знайшли майданчика, де вся потрібна для виборця інформація була зібрана в одному місці. Розповіла про ідею створення сервісу керівниця проекту Леся Аронець.

“Карта, яка розробляється, не одноразова, її можна використовувати на майбутніх виборах”, – зауважила вона.

Сервіс “Депутати для громади” дозволить забезпечити зворотній зв’язок між виборцями та депутатами.

Технічний консультант проекту Андрій Озорович зазначив, що будь-яка людина зможе дізнатися, який депутат закріплений за його округом, зможе відправити обранцю повідомлення.

“Ця система дозволить депутатам бути більш відповідальними. Хочеться, щоб люди звертали увагу на те, як вони виконують свої обов’язки та обіцянки. Сайт плануємо наповнити всією доступною інформацією про депутатів”, – сказав він.

“Такої якісно розробленої карти в Україні немає. Важливо, щоб карта була офіційною інформацією веб-сайту”, – додав активіст Тарас Случик.

На його думку, звернення до депутата в онлайні також має полегшити його роботу.

Сайт на стадії розроблення, йде технічна робота, працюють над візуалізацією сайту. Поки він стосується депутатів міської ради, згодом планують додати обласну чи й парламент.

Секретар міської ради Оксана Савчук підтримує реалізацію такого проекту. 80% інформації про народних обранців повинен секретаріат надати. Вона нагадала, що нещодавно оновили сайт міської ради, де можна віднайти петиції, проекти рішень, звіти депутатів, більш повну інформацію про депутата (округ, електронна пошта, біографія), згодом додадуть звіти про діяльність. Також після сесії міської ради публікують прийняті рішення, а також висвітлюють хто і як голосував, чи був на засіданні.

“Не забуваймо, що депутати міської ради працюють на громадських засадах. Вони ходять на своє основне місце роботи, тому прошу розуміння”, – сказала вона.

Савчук зазначила, що живе спілкування з виборцями має відбуватися, однак питання також можна вирішувати з допомогою листування у Фейсбуці, електронною поштою. Також планують на карту дати адреси громадських приймалень фракцій, бо є округи з двома депутатами, а десь нема жодного.

До речі, проект “Депутати для громади” реалізовується Громадським центром “Еталон” у партнерстві з громадською організацією “Івано-Франківський ІТ-кластер” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.