Франківські лікарі врятували ногу воїна від ампутації, провівши десять операцій (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

27 Бер, 2024 15:16

Поділитись публікацією
Франківські лікарі врятували ногу воїна від ампутації, провівши десять операцій (ФОТО)

Петро Яблінчук перший захисник України, який потрапив до ЦМКЛ ще на самому початку повномасштабної війни, і франківським лікарям вдалось його успішно пролікувати.

Про це інформує “Галка” з посиланням на КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”.

Воїн Петро Яблінчук потрапив до франківської лікарні 13 березня 2022 року. На передовій під час повномасштабної війни він був три дні – отримав поранення у місті Малин на Житомирщині.

“Нас тоді накрило прильотом авіації. Зараз війна дуже тяжка. Я пішов добровольцем, бо мав бойовий досвід, адже до того я три роки служив в АТО. Тоді у 2014-2017 це була легка прогулянка. Сумно від того, що відбувається, бо дуже багато людей полягли в боях за Україну, тому дуже хочу вірити в нашу перемогу», – говорить Петро Яблінчук.

У військового була важка мінно-вибухова травма лівої кінцівки і значне за площею пошкодження м’яких тканин.

«Задня поверхня стегна, коліна і гомілки були повністю без шкіри і м’язів. Оскільки артерія не була пошкоджена, основною метою лікарів було зберегти кінцівку», – пригадує завідувач відділення травматології, ортопедії і реконструктивної та пластичної хірургії Степан Зелик.

У лікарні Петру Яблінчуку багаторазово проводили некректомію, тобто видалення відмерлих тканин. Також лікарі зробили шкірну пластику в декілька етапів. Загалом провели 10 оперативних втручань.

«Дефект м’яких тканин був дуже великий. На меті у нас було очистити рану від забруднення, висікти всі нежиттєздатні тканини та побороти інфекцію. Внаслідок масивного дефекту та вогнепального характеру ушкодження, процес лікування вимагав поетапних оперативних втручань», – розповідають лікарі.

Помагав з лікуванням захисника, бувши присутнім на операціях, директор ЦМКЛ, лікар-комбустіолог (опіковий хірург) за фахом Тарас Масляк.

«Нам дуже пощастило, що Тарас Романович ділився з нами своїм лікарським досвідом. Адже на початку війни лікувати військових було дуже складно. Поранення у них дуже тяжкі і відрізняються від звичайних травм у цивільних. Ми теоретичні знання до того мали, але на практиці отримали нові навички», – говорить Степан Зелик.

Вже зараз у відділенні травматології, ортопедії і реконструктивної та пластичної хірургії провели понад 400 оперативних втручань для військових.

«Наші лікарі пройшли спеціальні курси по бойовій травмі. Зараз ми успішно впроваджуємо і робимо все нові операції», – відзначає Зелик.

Лікування Петра Яблінчука у ЦМКЛ повністю завершене і нога врятована.