Франківців навчатимуть як підготувати ідею та отримати фінансування на реалізацію: стартувала третя хвиля «Міських грантів»

Автор: Турій Роман

25 Сер, 2016 20:25

Поділитись публікацією
Франківців навчатимуть як підготувати ідею та отримати фінансування на реалізацію: стартувала третя хвиля «Міських грантів»

Навчитись втілювати ідеї спрямовані на розвиток міста та отримати фінансування на їх реалізацію – програма платформи «Тепле місто» «Міські гранти» розпочала третю хвилю прийому заявок.

Програма створена, щоб активізувати та посилювати ініціативи, громадські організації і середовища, які ставлять за мету прогресивний розвиток міста, втілювати практичні проекти, що покращують якість життя в місті та залучати громаду міста до активної участі в процесах розвитку Івано-Франківська.

Проект реалізовують з 2015 року. Із нововведень третьої хвилі збільшення загального бюджету до 60 тисяч гривень, максимум до 15 тисяч гривень на один проект. Організатори очікують на чотирьох переможців, однак нагадують про високу ймовірність появи проекту-джокера. Не всі учасники програми потребують для реалізації повної суми.

Під час третьої хвилі організатори розпочинають активну роботу з майбутніми аплікантами ще на етапі написання проектів.

“Є багато хороших ідей, але вони неякісно описані. Чесно скажу, дуже важко відписувати тим, хто не проходить. І часом важко через те, що зовсім трошки не вистачало. І тому зараз робимо максимальний акцент на пояснення та практичні поради”, – розповідає кураторка проекту Ярина Мельник.

«Це не  про те, що подавайтесь, отримайте кошти і йдіть займайтесь своїми справами. Це про цілий процес, який ми проводимо спільно з аплікантами, спрямований на максимальну ефективність і спонукало до подальшого розвитку», – каже засновник “Теплого міста” Юрій Филюк.

Проаналізувавши досвід попередніх двох етапів програми, на учасників третьої хвилі чекає серія тематичних зустрічей, під час яких працюватимуть над типовими помилками у роботі з грантовими проектами.

Період підготовки завершиться поданням проектів. Далі на учасників чекає співбесіда з конкурсною комісією. Хто оцінюватиме проекти цього разу наразі тримають в секреті.

«Це локальна програма, це локальні експерти і важливо, щоб усі учасники конкурсу були в рівних умовах», – пояснює кураторка.

Каже, більшість в конкурсній комісії належатиме франківцям,  які мають досягнення в певних сферах та лідерам думок, однак не обійдеться третя хвиля без експерта-гостя з успішним досвідом реалізації подібних проектів.

З переможцями “Тепле місто” підпише договір та надасть фінансування. Реалізувати проекти учасники мають до 20 січня 2017 року.

Традиційно чекають на заявки за сімома напрямками:  міський простір: міське середовище, вуличні меблі, зелені зони, дружність міста для всіх груп мешканців; сучасне мистецтво: події, виставки, мурали, перформанси, просвітницькі проекти; гарячий спорт: вуличний спорт, масовий спорт, рекреаційні активності в місті; стала мобільність: велосипедний рух, пішохідний рух, громадський транспорт; екологія та енергоефективність міста, його будинків та мешканців; прогресивна освіта: неформальна, альтернативна, сучасна, практична, а також ініціативи, пов’язані зі змінами традиційної системи освіти; розвиток прогресивного підприємницва: проекти, направлені на активізацію в бізнес-середовищі міста інтелекту, спроможності, сталості та взаємодії з іншими.

“Найпопулярнішими серед франківців є напрямки міський простір та сучасне мистецтво. Вони були популярними протягом перших двох хвиль. Також активним залишається напрям прогресивної освіти. Якщо говорити про аутсайдерів популярності – це розвиток прогресивного бізнесу і екологія та енергоефективність», – розповідає Ярина Мельник.

Організатори відзначають, за час реалізації програми бачать підвищення якості проектів.

«Для нас важливий показник кількість заявок, які надходять. І вона збільшується. Але набагато важливіше те, що якість самих проектів також зростає Бачимо, що і кількість і якість ідей та підходів до їх втілення теж покращується», – каже Юрій Филюк.

Детальніше про проект та умови участі тут. Подати проекти можна до 25 вересня.

міські гранти