Говорить Івано-Франківськ: франківці розповіли в картинах що для них сучасне мистецтво (ФОТО)

Автор: Турій Роман

03 Сер, 2016 18:45

Поділитись публікацією
Говорить Івано-Франківськ: франківці розповіли в картинах що для них сучасне мистецтво (ФОТО)

Сьогодні, 3 серпня, у франківській галереї “Бастіон” Ярема Стецик презентував арт-проект “Слово”. 

До проекту увійшли роботи більше десятка франківців, які  творять сучасний Івано-Франківськ. Зокрема, Юрія Бакая, Юрія Боринеця, Богдана Бринського, Олега Гнатіва, Дениса Овчара, Михайла Дейнеги, Миколи Джички, Анатолія Звіжинського, Євгена Самборского, Яреми Стецика та його сім’ї, Валерія Твердохліба та Мирослава Яремака та Юрія Филюка.

Автор проекту звернувся до них із проханням дати своє визначення сучасному мистецтву. Каже, в такий спосіб хоче зафіксувати ставлення та розуміння сучасного мистецтва в місті.

“Це є спільна відповідь. Бо ми нікуди не дінемось від франківських виконавців. Ми все одно будемо тут жити, творити. Просто наше визначення франківське буде явно відрізнятися від визначення львівського. Потрібно це фіксувати. Фіксувати, що ми стоїмо на такій зараз базі. Зараз є кіпіш серед народу по муралах, по центру сучасного мистецтва, а голова ще не вмикалась. Люди висловили купу емоцій. А куди повертатись? Повертатись до місцевих, що вони зробили, на чому стоять”, – пояснює Ярема Стецик. – Ми бачимо, що сучасне мистецтво робить навколо нас радості такої, що тема мистецтва є однаєю чи не з перших в місті. Ми зробили багато практичних кроків у сучасному мистецтві в Івано-Франківську за останній період. Я хочу, щоб від цього року, від цієї фіксації, принаймні цих людей, які для мене мають значущість теоретичну, можна було переглянути і “перелистати”. За кожним підписом є цілий талмуд. Це програма мінімум, а програма максимум – я хочу стати мільйонером”.

Після виставки картини “житимуть” в Підпечарській художній школі, в котрій викладає Стецик. Проте художник має намір продавати картини, а виручені кошти вкласти в Центр сучасного мистецтва. Власне перепитії навколо обрання керівника установи стали причиною для створення виставки.

“Я не впевнений, що мені вдасться їх одразу продати. Я розумію їхню цінність. Це слова. А це дуже дорога тепер штука. Кожен з них виношує ці слова десятки років. Тобто тут кожен родив ці слова. Це дуже цінно”, – каже художник.

Долучитися до виставки та самому дати визначення сучасному мистецтву можуть всі охочі – на підлозі галереї розмістили чисті листки та поставили фарби і маркери.