«Галичанські теревеньки»: як маленькі переселенці адаптуються до нового дому за допомогою міфів та легенд

Автор: Жанна Головенко

16 Чер, 2023 10:49

Поділитись публікацією
«Галичанські теревеньки»: як маленькі переселенці адаптуються до нового дому за допомогою міфів та легенд

У Гончаренко центрі в Івано-Франківську стартував курс «Галичанські теревеньки», спрямований на адаптацію маленьких вимушених переселенців до нового місця проживання. На заняттях діти дізнаються про історію Галичини, слухають міфи та легенди Карпат, в цікавій формі опановують знання про культурну спадщину краю.

Курс «Галичанські теревеньки» відвідують діти та підлітки з Херсонщини та Донбасу, які були змушені разом із батьками залишити свої домівки та переїхати до Івано-Франківська, пише Галка

Мета курсу — допомогти відвідувачам адаптуватись до нового життєвого середовища та соціокультурного простору.

На заняттях юні переселенці в інтерактивній формі дізнаються про історію та міфологію Галичини та всієї України.

Проводить лекції житель Івано-Франківська Юрій Дем’янів, історик, екскурсовод, керівник історичного гуртка центру патріотичного виховання ім. Степана Бандери.

Ведучий курсу переконаний, що міфологія дає можливість достукатись до самого серця слухачів:

“Я прагнув зробити курс цікавим і для дітей, і для дорослих. А історії, міфи, казки та легенди краще за все показують багатогранність України, а також унікальність Галичини, як її невіддільної частини. Сухі факти швидко забуваються. Тому ми дискутуємо з дітьми, вони ставлять запитання, робимо все, щоб маленькі відвідувачі відчували себе дослідниками. Для мене честь ділитися своїми знаннями з такими зацікавленими та здібними учнями!”, — наголосив викладач.

Директорка Гончаренко центру в Івано-Франківську, Оксана Кузьменко сама є вимушеною переселенкою з Бердянська.

“Я по собі знаю, що таке втратити дім. Але дітям – особливо важко, набагато важче, чим дорослим. Тому їм вкрай потрібно відчути новий простір, вивчити культуру та історію краю, який гостинно прийняв нас і став нашим новим домом. Навіть само слово «теревеньки» — дуже красиве та автентичне, воно подобається дітям, тому ми вирішили назвати курс саме так. Ці заняття допомагають малечі адаптуватись, позбутись стресу та відчути на глибинному, підсвідомому рівні єдність України”, — розповіла волонтерка.