“Імпресія, урбаністика та пейзажі”: у Франківську відкрили виставку картин художників з Донеччини (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

23 Лип, 2020 16:39

Поділитись публікацією
“Імпресія, урбаністика та пейзажі”: у Франківську відкрили виставку картин художників з Донеччини (ФОТО)

У Музеї мистецтв Прикарпаття в Івано-Франківську провели виставку картин художників з Донеччини.

Виставка є продовженням першої частини культурно- мистецького проекту «Impresion» .Учасники творчої групи  побували в листопаді 2016 року на батьківщині Пікассо та Далі — сонячній Iспанії, й заразом навідалися у сусідню Францію. Iніціатива українських організаторів і кураторів, підтримана меценатами, як з України, так і з Iспанії, пише “Галка”.

На виставці переважають урбаністичні, з видами середньовічної архітектури, пейзажі та зображення морських і гірських ландшафтів різних куточків Каталонії. Їхній характер варіюється від чистої імпресії, сповненої несамовитого мерехтіння світла і кольору, як в роботах Ганни Апельт-Матвійчук до реалістичної, майже наративної, фіксації моменту «тут і зараз» iспанських містечок у пейзажах Даніїла Немировського.

Інші учасники проекту віддають данину декоративності, вдаючись до стилізації форми та використання здебільшого локальних кольорів. Проте неповторність відчуття предметності кожного з них впливає на формування індивідуальної пластики твору. А образна система свідчить про інтелектуальне й духовне занурення художників у загальний історико-культурний та географічний контекст Теrraincognita. Фантазійні, з відтінком сюру, (наче певної данини батьківщині одного з головних сюрреалістів світу), образи Анастасії Юрченко-Джой та Дар’ї Узун виконані переважно в «шаленіє» соковито-барвистий колорит у напівабстрактних пейзажах Олександра Стельмаха.

Тепла, насичена палітра кольорів Сергія Баранника передає атмосферу полудневої та надвечірньої млості серед образів-знаків іспанського середньовіччя й безтурботного сьогодення, а глибокий синій в картині Оксани Гнатишин «Нiч в Фегейросі» вабить поринути в майже інопланетний пейзаж нічного міста.

Загалом, маріупольські художники тонко, але сміливо творять асоціативний світ образів іспанської та французької ідентичності: те, що кинулося їм в око при знайомстві з цими країнами, що вразило найдужче, що спричинило зміни в них самих.

Більше у фоторепортажі кореспондента видання Юрія Валька.