Івано-франківські викладачі назвали книжки, які має прочитати кожен

Автор: Людмила Баран

03 Лип, 2017 15:48

Поділитись публікацією
Івано-франківські викладачі назвали книжки, які має прочитати кожен

Видання “Студвей” склало список “Must-read від викладачів українських вишів”, до якого увійшли поради  працівників двох  івано-франківських університетів.

Коли обираєш нову книгу, доволі легко загубитися в різноманітті рецензій і відгуків. Щоб полегшити тобі життя, ми попросили викладачів із різних міст України порекомендувати книги, які, на їхню думку, має прочитати кожен, пише Студвей.

Почитати «Пригоди бравого вояка Швейка» Ярослава Гашека радить Ярослав Штанько, доцент кафедри історії та політології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

«Ярослав Гашек – чеський письменник, який критично ставився до тогочасної буржуазії та церкви. Його твори легко читати, вони написані з гумором. Іронічне ставлення автора до авторитетів спонукає читачів мислити критично.

Оскільки технології вдосконалюються швидше, ніж розвивається людина, багато ситуацій, описаних у творі, залишаються актуальними й сьогодні. У книзі можна прочитати про маленьку людину на тлі глобальних потрясінь, її реакцію на зміни. Ще тут чітко демонструється абсурдність багатьох звичних традицій», – вважає Штанько.

Книгу Віктора Франкла “Людина у пошуках справжнього сенсу” рекомендує Оксана Чуйко, доцентка кафедри соціальної психології ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»

«Книга для тих, хто шукає відповіді на запитання про сенс життя, любові й хоче зрозуміти сутність людських страждань. Вона допоможе відшукати себе, зберегти людяність і віру в життя, коли зовнішні обставини “оголюють” у прямому й переносному значенні, забирають усе людське. Далеко не всі здатні зберегти внутрішню свободу.

Твір розповідає, як залишатися людиною в нелюдських умовах. Це реальна історія збереження гідності в обставинах, які непідвладні контролю. Книга про досвід, який ніколи не мало б повторити людство. І, звісно, надію», – зауважила викладачка.