Кіноклуб Галка: на які українські фільми ми чекаємо цьогоріч (ЧАСТИНА 1)

Автор: Зелінська Тетяна

10 Лют, 2023 19:13

Поділитись публікацією
Кіноклуб Галка: на які українські фільми ми чекаємо цьогоріч (ЧАСТИНА 1)

Всім вітання! Це Тетяна Зелінська і цього разу у рамках Кіноклубу Галка я вирішила розповісти вам, про українські фільми, які на нас чекають у 2023 році. Саме ця підбірка складається зі стрічок, що отримали фінансову підтримку від Держкіно.

У цьому переліку чимало фільмів, які здобули нагороди на міжнародних фестивалях, а один з них навіть номінований на Оскар. Якщо вам сподобається такий формат, то наступна підбірка теж буде про українське кіно.

Анімація “Мавка. Лісова пісня” (2 березня 2023 року)

Проєкт створений за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Мавка — Душа Лісу і його Берегиня — закохується у людину, талановитого музику Лукаша, й опиняється перед складним вибором: кохання чи її обов’язок перед Лісом.

Анімаційну стрічку анонсували ще у 2015 році, а через два роки вийшов перший тизер. Саме тоді глядачі вперше побачили, як буде виглядати Мавка.

У грудні 2021 року вийшов повноцінний трейлер, де було важко не помітити змін в анімації. Комусь вони сподобалися, бо персонажі виглядають живішими, а хтось критикував, бо Мавка втратила свій незвичний образ.

“Мавку” можна назвати однією з найочікуваніших стрічок в українському прокаті, адже робота над нею тривала сім років, а премʼєра вже кілька разів переносилася.

Над образом Мавки працювали одразу три українські артистки: співачка Христина Соловій записала саундтреки, прима-балерина Національної опери Катерина Кухар наділила Мавку рухами та пластикою, а озвучила головну героїню акторка Наталка Денисенко.

Одна з місій проєкту – привернути увагу до екологічних проблем, зникненню все більшого числа представників української флори та фауни, занесених до Червоної книги України, а також вирубки українських пралісів.

Сподіваємося, що мультфільм зможе потішити дітей та дорослих не тільки в Україні, а й закордоном.

Тривалість: 1 год 30 хв

Бюджет: 187 241 525 ₴ (це найдорожча анімація в історії України)

Драма “Памфір” (23 березня 2023 року)

Головний герой — хороший сім’янин, якому доля дає випробування, де він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Дія відбувається на заході України напередодні традиційного карнавалу Маланки. Памфір (так звати головного героя) повертається до своєї родини після тривалої відсутності. Коли його син влаштовує підпал в молитовному домі, Памфір змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях з незворотними наслідками.

«Стрічка показує головного героя в момент великого зламу, відлуння якого тягнеться в його минуле. Міжнародні ЗМІ говорять про фільм як про унікальний, хоробрий й візуально ефектний. Фільм, від якого по спині «пробігають мурашки» та який не схожий на все, що ми бачили в країні раніше», – розповідають про фільм у Держкіно.

Прем’єра фільму «Памфір» відбулася у травні 2022 року на Каннському кінофестивалі. Загалом картину відібрали до участі у програмах понад 40 кінофестивалів у 25 країнах світу. За цей час фільм встиг отримати чимало нагород, як від українських кінокритиків, так і на міжнародних фестивалях.

Тривалість: 1 год 40 хв

Бюджет: 28 086 276 

Документальна стрічка “Будинок зі скалок”

Документальний фільм про життя дітей на Донбасі, виграв нагороду на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival, і його автоматично додали у список номінації на “Оскар” – 2023.

«Будинок зі скалок» розповідає про мешканців дитячого будинку, який розташований поблизу лінії фронту на сході України. Невелика група вольових соціальних працівників та працівниць створює такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують їх подальшу долю. Над фільмом працювали фахівці з України, Данії, Фінляндії та Швеції.

Зйомки на Донбасі тривали понад два роки, а світова прем’єра стрічки відбулася у січні 2022 року. Творці фільму обіцяють, що скоро він вийде в український прокат.

Тривалість: 1 год 27 хв

Бюджет: 21 094 031 ₴

Фільм про 90-ті “Ля Палісіада”

«Ля Палісіада» — це повнометражний дебют Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Історія розгортається в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні у спадок від СРСР.

У центрі сюжету — судовий психіатр, чиє спокійне життя змінюється, коли він має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним.

Зйомки фільму відбувалися на Закарпатті та у Києві, завершилися у грудні 2021 року.

Днями «Ля Палісіада» отримав приз Fipresci на Роттердамському міжнародному кінофестивалі. Стрічка стала першим українським фільмом, що потрапив до головного конкурсу з 2008 року, коли Україну представляв фільм Ігоря Подольчака «Меніни».

Тривалість: 1 год 40 хв

Бюджет: 13 092 402 ₴ 

Комедія “Люксембург, Люксембург”

Світова премʼєра фільму українського режисера Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург» відбулася на 79-му Венеційському кінофестивалі у конкурсній програмі «Горизонти».

Протилежні за характером брати-близнюки дізнаються, що батько, який покинув їх у дитинстві, помирає в далекому для них Люксембурзі. Один з братів – Коля – вирішує поїхати до нього, в той час, як інший – Василь робить усе можливе, аби перешкодити брату виїхати з країни. Численні перепони, які спіткають Колю, більше нагадують випробування мужності: тепер Коля, який звик тікати від проблем, не здається навіть тоді, коли виходу немає. Врешті-решт несподівано для них самих, брати вдвох вирушають на зустріч з батьком. Однак, чи виправдає ця подорож сподівання братів?

Головні ролі виконали учасники хіп-хоп гурту «Курган і Agregat» з Харківщини — брати Раміл та Аміл Насірови. Раміл зіграв Василя, українського поліціянта, Аміл — Миколу, водія маршрутки. Багато суржику у цій стрічці ви точно почуєте.

Режисер Антоніо Лукіч відомий багатьом українцям за комедією “Мої думки тихі”, тому чимало глядачів покладають великі наді й на його новий фільм.

Точної дати прокату в Україні наразі немає.

Тривалість: 1 год 50 хв

Бюджет: 42 333 265 ₴

Воєнна екшн-драма “Мирний-21” (22 лютого 2023 року)

В основі фільму — реальна історія луганських прикордонників, які дали бій окупантам, попри перевагу ворога в силі та техніці.

Фільм зображує події червня 2014 року, які відбулися на прикордонні Луганщини. Тоді російські спецслужби та агенти намагалися схилити бійців луганського прикордонного загону зрадити Батьківщину. Таким чином вони намагались повторити кримський сценарій та захопити українські території без бою. Попри відсутність досвіду, за рішенням чинного командира, загін вступив в бій.

Назва фільму — за цією адресою був розташований луганський прикордонний загін.

«Мирний-21» став останнім фільмом, у якому знявся український актор Паша Лі, котрий загинув від рук російських окупантів 6 березня 2022 року в місті Ірпінь. А військову частину у Василькові (Київщина), на території якої проходили зйомки, у перші дні вторгнення знищили російські загарбники.

Тривалість: 1 год 57 хв

Бюджет: 31 250 000 ₴

Давайте разом підтримувати українських творців, ходити на премʼєри, залишати відгуки, розповідати друзям про класні фільми та мультфільми. Не забувайте ділитися думками про цю підбірку в коментарях до тематичних постів у наших соцмережах – FacebookInstagram та Telegram. А у Viber можете просто залишити вподобайку. 

З повагою, авторка цієї рубрики Тетяна Зелінська