Майстер-класи для акторів, відомі режисери та вісім прем’єр: чим дивуватиме франківців новий театральний сезон

Автор: Турій Роман

17 Вер, 2019 11:34

Поділитись публікацією
Майстер-класи для акторів, відомі режисери та вісім прем’єр: чим дивуватиме франківців новий театральний сезон

29 вересня Івано-Франківський національний академічний театр ім. І.Франка відкриває свій 81-ий мюзиклом “Гуцулка Ксеня”.

На новий сезон заплановано вісім прем’єр. Про це розповіли 17 вересня на пресконференції в драмтеатрі, інформує “Галка”.

Особливістю нового сезону стануть лабораторії, тренінги та інтенсиви від знакових режисерів України та Європи, результатом яких будуть нові постановки.

Вже у листопаді відбудеться присвячена документальному театрові лабораторія режисера Євгена Степаненка. Також до Франківська завітає ексрежисерка Львівського академічного театру Лесі Українки. Вона проведе триденний інтенсив для акторів.

Крім того головний режисер Франківського драмтеатру Жюль Одрі ставитиме постановку за твором Софії Андрухович “Фелікс Австрія”. Прем’єра запланована на кінець листопада.

У кінці грудня Франківський драмтеатр очікує очікує на приїзд зіркової європейської режисерки Майї Клечевської. Нагадаємо, недавно у Познані вона поставила “Гамлета”, в якому головну роль зіграв франківець Роман Луцький. Режисерка наразі не відкриває свої плани, але відомо, що це може бути або Шекспір, або Сергій Жадан.

У січні до роботи над новою постановкою “Цар Едіп” за Софоклом приступає режисер Андрій Приходько.

До Нового року для дітей готують прем’єру “Історія бабая Йохана”. Ще одна нова режисерська робота Андрія Бакірова припаде на квітень.

“Вже є вісім прем’єр на цей сезон. Можливо, їх буде і більше. Ці режисери справді знакові, і те, що вони працюватимуть з нами – це новий крок і рух для театру”, – каже керівник Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.

За словами головного режисера театру Жюля Одрі, у роботі над виставами потрібно багато думати.

“Треба не просто робити постановки, а думати про те, що робимо. Думати, думати і ще раз думати. Щоб правильно і точно передати емоції, колорит і т.д.”, – зауважив Жюль Одрі.