Музей сакрального мистецтва відкрили на Франківщині (ФОТО)

Автор: Борис Марія

27 Тра, 2016 12:14

Поділитись публікацією
Музей сакрального мистецтва відкрили на Франківщині (ФОТО)

Нещодавно в місті Косів з’явився ще один приватний музей.

В новоствореному музеї можна побачити старовинні гуцульські дерев’яні хрести, ікони, декоративні тарілки, давні різьблені скрині, глечики та дзбанки. В колекції майстра Тараса Стринадюка є не лише старожитності, які він збирає і колекціонує протягом життя, але і відреставровані ним дерев’яні сакральні предмети.

Про це на сайті Гуцулія написав Тарас Пасимок.

Тарас — художник-горянин, сформований в родині різблярів серед монументальної і «чаклунської» карпатської природи. Тарас працює в техніці пластичної різьби по дереву. В його активі десятки робіт, які вражають технічним виконанням деталей, одухотвореністю образів та професійним задумом. Митець бере активну участь в різноманітних мистецьких українських та міжнародних проектах. Зокрема його твори бачили глядачі: Франції, Канади, Греції та Чехії.

До того ж він ще і реставратор — рятує знищені гуцульські хрести, старі ікони та інші старожитності, даруючи їм друге життя. В новозбудованій Косівській греко-католицькій церкві (на Москалівці) знаходиться запристольний образ Святого Василія Великого, який виготовив Тарас.

Тарас Стринадюк вже давно відомий серед українських туристів та косівчан не лише як майстер по дереву, але і завдяки своєму хобі — виготовленню якісного домашнього вина різноманітних видів. Також цікавою особливістю відвідин майстра може стати створена ним зелена «жива» альтанка з грабу, де ви зможете продегустувати елітні напої Тараса.

Новий музей сакрального мистецтва Тараса Стринадюка знаходиться за адресою провулок Грушевського 9.