На Франківщині оголосили війну борщівнику Сосновського

Автор: Борис Марія

29 Чер, 2017 19:14

Поділитись публікацією
На Франківщині оголосили війну борщівнику Сосновського

Борщівник сибірський, або його ще називають борщівник Сосновського чужа для України рослина, що походить із Кавказу.

 Завезли його в Україну після другої світової війни як одну із силосних культур, що давала таку кількість зеленої маси з гектара, як жодна з інших традиційних культур. Урожайність борщівника коливалася в межах 60-80 т/га зеленої маси. Також борщівник Сосновського є чудовим медоносом. Однак, виявляється, що він має токсичний сік, який спричиняє важкі опіки, інформує Тисменицька РДА.

Тваринам можна було його згодовувати лише як силос, так й то після того, як отрута розкладалася. Та все одно молоко після  нього ставало гіркуватим. Тож від його використання довелося відмовитися.

Борщівник перестали культивувати вже понад 30 років тому. Однак, вже було занадто пізно. З’ясувалося, що борщівник легко дичавіє і проникає в природні екосистеми.

За цих обставин і через загальну байдужість у суспільстві борщівник Сосновського з полів, де раніше вирощували його, емігрує Україною, чудово почувається й без особливого догляду, проникаючи до самих осель – дворів господарств населення, господарських дворів сільгосппідприємств…

На даний час на території району борщівник Сосновського проростає на площі 54,0 га (за інформацією голів міської, селищних та сільських рад). Найбільш активно включились у боротьбу із борщівником Старокривотульська, Новокривотульська,  Ямницька, Радчанська, Милуванська, Поберезька сільські ради. Значну допомогу у знищенні борщівника надано Івано-Франківським міжрайонним управлінням водного господарства. Його працівниками скошено та оброблено засобами захисту рослин борщівник на площі 13,0 га.

Власними силами місцевих рад скошено 28 га борщівника. Проте, його необхідно косити щонайменше 3 рази на рік, щоб не допустити викиду розетки та дозрівання насіння. Одна розетка містить 18-19 тис. насінин, які  можуть  прорости і через 10 років.

Тож, виходячи з вищевикладеного, просимо усіх власників земельних ділянок, керівників сільськогосподарських підприємств всіх форм власності, фермерських господарств, голів місцевих рад долучитись до знищення та недопущення розповсюдження борщівника Сосновського на території району.